Monthly Archives: wrzesień 2015

Dzień Ziemniaka w 3a

Dzień Ziemniaka w 1d

Dzień Ziemniaka

25 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemniaka. Uczniowie robili sałatki ziemniaczane, ludziki z ziemniaków, piekli ziemniaki w ognisku. Odbyły się również rozgrywki sportowe z ziemniakiem w roli głównej. W stołówce szkolnej można było kupić placki ziemniaczane, frytki, kisiel, które przygotowywali członkowie Szkolnego Koła Caritas.

Dzień Ziemniaka i Dzień Chłopaka w V a

25 września w Szkole Podstawowej nr 61 odbył się Dzień Ziemniaka.
Klasa V a nie tylko wzięła czynny udział w rozgrywkach sportowych wygrywająca zawody klas piątych w Palanta i przygotowaniu pysznych sałatek. Tego dnia uczennice klasy V a postanowiły przygotować małą niespodziankę swoim kolegom ze szkolnej ławy z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka. Drobne upominki, pyszne sałatki i wspólne oglądanie filmu zakończyło wspólne świętowanie uczniów klasy V a.

Dzień ziemniaka 1a

Dzień ziemniaka 1a

Gospodarstwo ekologiczne 2b

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Pierwszego września o godz. 9: 00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. Apel inaugurujący Nowy Rok Szkolny prowadziła klasa V a z wychowawczynią Panią Agnieszką Szkielą. Po przywitaniu zebranych w auli szkoły uczniów, grona pedagogicznego oraz rodziców głos zabrała Pani Dyrektor Tamara Przybyła-Bartczak, która w kilku ciepłych słowach powitała wszystkich zebranych i życzyła wielu sukcesów w nadchodzącym roku. Następnie swoje pięć minut na scenie mieli uczniowie klasy V a, którzy swoim występem pożegnali lato i powitali jesień w szkole oraz wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 61 w Poznaniu.