Daily Archives: 3 października 2015

Motyli wolontariat na LuxFeście

3 października 2015 r. wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz Hospicjum Palium podczas festiwalu muzycznego, który odbywał w dn. 3- 4 października w Arenie w Poznaniu. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli poznańskie hospicjum.

Biegi przełajowe

23 września – dzień pełen emocji sportowych dla reprezentantów SP 61 w przełajowych biegach sztafetowych.

Na starcie Mistrzostw Poznania Szkół stanęło 35 sztafet, o kilka więcej niż w zeszłorocznych zmaganiach. Na szczęście dopisała pogoda i start zaplanowany na godzinę 13:00 na Polanie Harcerza n/Maltą  – odbywa się punktualnie. Widać było stres na twarzach startujących zawodników (dla niektórych był to debiut na międzyszkolnej arenie sportowej).

Sztafeta wystąpiła w składzie: Sonia Puk, Alicja Michalak, Klaudia Bączyk,Jagoda Szulc,Oliwia Bulińska,Bartosz Rzyski, Jakub Wroński, Bogusław Czaczyk, Mateusz Pietrzak,Cyprian Weckert.

Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze na trasie, zajmując ostatecznie 16 miejsce w zawodach. Mogło być nieco lepiej, ale ogromnego pecha zaliczyła Alicja Michalak, która podczas przepychanki na trasie zaliczyła upadek, jednak z grymasem bólu pozbierała się i dokończyła bieg z dobrym czasem, a ponieważ strata do poprzedzających sztafet nie była duża – pozostał mały niedosyt, ale i też zadowolenie z poprawienia wyniku o 6 pozycji w stosunku do poprzedniego roku!

Gratulujemy ogromnej woli walki. Nasi zawodnicy dawali z siebie 101% i na mecie padali ze zmęczenia, dzięki czemu wszystkim należą się ogromne brawa!