Daily Archives: 11 października 2015

Malowanie motyli

Młodzi wolontariusze podczas cyklicznych spotkań malowali oraz ozdabiali motyle, które zostały rozdawane podczas spotkań wspierających rozbudowę Hospicjum Palium w Poznaniu.

Zawody pływackie

Coroczne zmagania sportowe między szkołami jak zwykle zapoczątkowały zawody pływackie na „Chwiałce”. Najpierw szkoły podstawowe startowały w sztafecie, a następnie każdy zespół wyznaczał po jednym chłopcu i jednej dziewczynce.

I jak co roku trzymamy formę!!!

Continue reading… →

Koło Młodych Dziennikarzy

Koło Młodych Dziennikarzy istnieje w naszej szkole od 1997 roku. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas IV – VI, którzy czują „żyłkę” dziennikarską, chcą poznać, na czym polega praca dziennikarza i wspólnie redagować gazetkę szkolną „Szkolne co nieco”.

Młodzi dziennikarze mają możliwość odwiedzenia poznańskich mediów, gdzie poznają pracę profesjonalnych dziennikarzy. Wiele lat współpracowaliśmy z Działem Dziecięcym „Gazety Wyborczej”, gdzie wielu uczniów miało swoje pierwsze publikacje. Do tej pory odwiedziliśmy kilkakrotnie Redakcję „Gazety Wyborczej”, byliśmy w Redakcji oraz Drukarni „Głosu Wielkopolskiego”, w Redakcji ” Małego Przewodnika Katolickiego”, w Radiu „Merkury”, w Wytwórni Filmów Animowanych. Uczestniczymy w życiu kulturalnym szkoły i miasta.

Co roku organizujemy spotkania czytelników gazetki szkolnej ze św. Mikołajem, który przychodzi do dzieci z wielkim workiem prezentów.
Podczas Święta Szkoły organizujemy loterię z nagrodami. Sponsorem upominków jest nasz osiedlowy sklep AWZ i wielu innych naszych przyjaciół.
Współpracuje z nami wielu nauczycieli, m. in. pani Angelika Jędrzejak i Lidia Pilarska.
Wszystkich, którzy chcą się pobawić w tworzenie czasopisma i miło spędzić czas, zapraszamy na spotkania Redakcji.

Opiekunka Koła
Wiesława Jechalke

Wycieczka uczniów klas IV do Biskupina

16 września 2015 r. uczniowie klas czwartych wyjechali na XXI Festyn Archeologiczny do Biskupina, który odbywał się pod hasłem „ Smaki z przeszłości”. Poznaliśmy historię osady biskupińskiej, zobaczyliśmy jak mieszkali nasi przodkowie, czym się trudnili, co jedli. Obejrzeliśmy pokaz walk średniowiecznych, orki prasłowiańskiej. W osadzie wczesnopiastowskiej uczniowie mieli okazję zobaczyć wyrób papieru czerpanego, poznali pracę powroźnika, garncarza, skryby, mincarza, itp. Wycieczka była bardzo udana.