Daily Archives: 16 października 2015

Wizyta kajakarzy

W dniu święta Komisji Edukacji Narodowej miłą niespodziankę sprawili nam trenerzy sekcji kajakowej KS Posnania. W ramach podziękowań za wieloletnią i bardzo owocną ( w obydwie strony ) współprace sekcja kajakowa ufundowała puchar dla Pani Dyrektor Tamary Przybyły-Bartczak, który został wręczony na apelu z okazji święta KEN. Niespodzianka się udała i uśmiech oraz miłe zaskoczenie było widoczne na twarzy Pani Dyrektor.
Z naszej strony również Szkoła Podstawowa nr 61 dziękuje za współpracę i pomoc w trudnej sztuce wychowywania młodzieży poprzez sport i kulturę fizyczną!

Nasza szkoła od kilku lat ściśle współpracuje z sekcją kajakową Klubu Sportowego Posnania, w związku z czym zachęcam Państwa do zapoznania się z ofertą klubu.
Co oferuje KS Posnania??? :
– profesjonalne treningi sportowe w cenie 15 zł/m-c ( w tym basen, zajęcia z propriocepcji, spływy kajakowe, rajdy rowerowe )
– obozy sportowe
– udział w zawodach kwalifikowanych
– obiekty treningowe położone niedaleko naszej szkoły ( Malta, AWF, przystań nad Wartą na osiedlu Piastowskim )

Co zyskują dzieci???
– kształtują charakter
– hartują organizm
– uczą się systematyczności i odpowiedzialności
– uczą się współpracy w grupie
– spędzają ciekawie czas ( oprócz treningów co jakiś czas organizowane są wypady rekreacyjne )

Dzięki współpracy z KS Posnania w szkole obecnie kilkanaście osób trenuje kajakarstwo, a nasza szkoła od 3 lat startuje w wyścigach łodzi smoczych DRAGONY, imprezie która od 2 lat jest wyścigiem międzynarodowym i największym tego typu w kraju. W roku 2013 i 2014 SP 61 zwyciężyła w zmaganiach, a w 2015 szkoła zajęła 3 miejsce!!!

telefon kontaktowy
trener Tadeusz Kasprzak 691124676
sekcja kajakowa KS Posnania

Drzwi otwarte w Hospicjum Palium w Poznaniu

16 października 2015 r. wzięliśmy udział w drzwiach otwartych w Hospicjum Palium w Poznaniu. Podczas spotkania dokonano uroczystego otwarcia nowo wybudowanej części z salą rehabilitacyjną, ośrodkiem dla dzieci osieroconych oraz pomieszczeń „ Motylego wolontariatu”.