Monthly Archives: kwiecień 2016

Dzień Ziemi 3a

22 KWIETNIA to Dzień Ziemi.  Z tej okazji klasa IIIa jak co roku postanowiła przyłożyć starań, by otaczający nas świat był piękniejszy i pozbawiony zbędnych śmieci. Po długich rozmowach w klasie i szeregu pomysłów na ulepszenie świata, uczniowie upiększali teren szkoły, bardzo się w to angażując. Efekty są widoczne na zdjęciach- zadowolone buzie i worki pełne śmieci, a dookoła jakby bardziej zielono.

Memiorał im. Bronisława Szwarca

Wiosenne zmagania na Polanie Harcerza, czyli największa szkolna impreza masowa w Poznaniu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej – Memiorał im. Bronisława Szwarca ( indywidualne biegi przełajowe ). Na starcie rekordowa liczba osób, a wśród nich piętnastu uczniów SP 61. Zawodnicy startowali w kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt z rocznika 2003 oraz 2004 i młodsze. Skład naszej reprezentacji:

Zuzanna Matuszewska, Jagoda Szulc, Oliwa Bulińska, Agata Wojkiewicz, Marta Król, Sonia Puk, Beata Plackowiak  Antonina Pieczyńska, Sylwia Charubin, Daria Karolczak,  Patryk Sobczak, Bartosz Rzyski, Krzysztof Buchnajzer, Olaf Żak, Filip Woźniak. Wszystkim gratulujemy walecznej postawy!!!

Wśród najlepszych lokat naszych uczniów należy odnotować przede wszystkim:

10 miejsce ( na 139 startujących ) Zuzanny Matuszewskiej ( 5 w Poznaniu – awans do finału Województwa )

18 miejsce ( na 286 startujących ) Jagody Szulc ( 9 miejsce w Poznaniu – awans do finału Województwa )

Warto podkreślić także fakt, iż wśród 22 szkół które wystawiły swoje reprezentantki, uczennice naszej szkoły zostały sklasyfikowane na 4 miejscu ( na wynik składały się punkty zdobyte przez wszystkie biegające dziewczęta z nasze szkoły )!!!

Kopalnia soli w Kłodawie 2d i 3a

28 kwietnia klasy IId i IIIa wybrały się na długą wycieczkę do Kłodawy leżącej 150 kilometrów od Poznania, gdzie mieści się Kopalnia Soli. Emocjonująca i bardzo ciekawa przygoda, którą wszystkim polecamy. Można przyjrzeć się z bliska pracy górników, poznać historię kopalni i sposoby wydobycia soli. Jest to również niesamowita okazja, by znaleźć się 600 metrów pod ziemią. Wróciliśmy zachwyceni.

Poznań legendami pisany 1d i 1e

28 kwietnia w ramach szkolnego projektu „Chrzest Polski 1050 lat temu”  uczniowie klas 1d i 1e udali się na wycieczkę pt. „Poznań legendami pisany”. Jak się okazało w wielu miejscach dzieci jeszcze nie były co czyniło wycieczkę jeszcze bardziej atrakcyjniejszą. Zwiedziliśmy:

• Ostrów Tumski – najstarszą dzielnicę Poznania z Katedrą pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła patronów Poznania. Zeszliśmy do podziemi Katedry i spotkaliśmy się z reliktami sprzed 1050 lat: fragmenty pierwszej świątyni oraz chrzcielnica, w której mógł odbyć się Chrzest Polski w 966
  • Muzeum Archeologiczne – lekcja muzealna pt.: „Zabawy i zabawki w średniowieczu”. Zabawy i zabawki w średniowieczu zdecydowanie różniły się od tych, które my znamy. Dowiedzieliśmy się jak dzieci w epoce średniowiecza spędzały swój wolny czas i ocenialiśmy, czy podoba się nam dzieciństwo sprzed 1000 lat. Sami też wykonaliśmy zabawkę.
  • Stare Miasto – historia Poznania zapisana w legendach. Słuchaliśmy opowieści o założeniu miasta, oglądaliśmy poznańskie Koziołki, wysłuchaliśmy hejnału, przemaszerowaliśmy przez Wzgórze Przemysława. Oczywiście była chwila na zakup pamiątek.

Zmęczeni, ale bogatsi o historię i ciekawostki z naszym miastem związane wróciliśmy do szkoły.

Skoda Ib i Ie

Dnia 22 kwietnia dzieci z klas I b i I e odwiedziły  Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab.  Zdobywały tam wiedzę odnośnie bezpieczeństwa na drogach, motoryzacji, ekologii  i  technologii. Wycieczka  bardzo zaciekawiła dzieci, które aktywnie uczestniczyły w różnego typu symulacjach.

Świetlica szkolna

Dnia 22.04.2016r. uczeń klasy III b, Michał Starczyński, przedstawił swoim kolegom prezentację na temat gry Minecraft. Dzieci były bardzo zainteresowane i chętnie zadawały koledze pytania. Zachęcamy również innych uczniów do dzielenia się z nami swoimi zainteresowaniami podczas pobytu w świetlicy szkolnej.

Wielkanocne śniadanie i zawody w 3a

Powitanie wiosny w 3a

Klasa 3 a wiosnę powitała na zielono i żółto pozując do zdjęć w zwariowanych okularach oraz wykonując w grupach Panie Wiosny, które przystroiły naszą salę.