Daily Archives: 21 maja 2016

EKO – SZKOŁY DLA ŚRODOWISKA „CO Z TYM KLIMATEM?” – konkurs

20 V 2016 uczennice klas szóstych: Maria Grzybek, Roma Filipiak oraz Anna Mieczyńska reprezentowały zespołowo naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym dla uczniów szkół podstawowych EKO – SZKOŁY DLA ŚRODOWISKA „CO Z TYM KLIMATEM?” ,pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania, Wydziału Ochrony Środowiska w Poznaniu oraz Agencji Informacji i Ochrony Środowiska w Poznaniu. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 64 w Poznaniu. Opiekę nad uczniami sprawowała p. mgr Ewa Rozpłochowska, która przygotowała ich do konkursu. Uczestnikom konkursu towarzyszyli koledzy z klas, którzy im kibicowali.
Konkurs składał się z 6 etapów:
– I etap – prezentacje tematyczne poszczególnych szkół,
– II etap – pytania konkursowe,
– III etap – ekologiczne łamigłówki,
– IV etap – pytania konkursowe,
– V etap – praktyczne działania do wykonania,
– VI etap – pytania konkursowe – finał.
Zespół reprezentujący naszą szkołę zajął III miejsce. Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe.