Monthly Archives: czerwiec 2016

Warsztaty Językowo-Kulturowe w Wielkiej Brytanii

Uczniowie Zespołu Szkół nr 6 po raz trzeci mieli okazję sprawdzić i doszlifować swoje umiejętności językowe w Wielkiej Brytanii na warsztatach językowych orgaznizowanych przy współpracy z „HELLO” English Culture Centre. Bogata oferta kulturowa wzbogaciła uczestników warsztatów o dodatkową wiedzę na temat historii i kultury mieszkańców wysp brytyjskich. W tym roku po raz pierwszy udział w warsztatach wzięli uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej nr 61.
Uczestnicy warsztatów zwiedzili nie tylko Londyn, gdzie w myśl obchodów 400 rocznicy śmierci wielkiego pisarza Wiliama Szekspira obejrzeli jego dzieło pt: „Sen Nocy Letniej” w The Globe Theatre, ale również Stratford-upon-Avon (miasteczko Szekspira), Canetrbury ze słynną katedrą, Windsor Castle, Oxford czy też Dover z jego słynnymi Białymi Cliffami oraz tunelami z czasów II Wojny Światowej.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w warsztatach oraz nagrody.

Mistrzostwa SP61 w sporcie.

Od wielu lat tradycją w naszej szkole jest organizacja Mistrzostw SP61 w trzech dyscyplinach sportowych: „Palant”, piłka nożna  i trójbój lekkoatletyczny ( składający się z biegu na 60 metrów, skoku w dal oraz biegu na 600 metrów dziewcząt i 1000 metrów chłopców ).

W rywalizacji między wszystkimi klasami w szkole podstawowej w tym roku zwyciężyły:

„Palant”  Klasa VI A ( zwycięstwo we finale z klasą Vd – 24:12 )

Piłka nożna – Klasa VI B ( zwycięstwo we finale z klasą VI C – 2:1 )

Medaliści trójboju lekkoatletycznego:

2 Bartosz Rzyski
3 Patryk Sobczak

Motyli Wolontariat na Starym Rynku

Wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w sobotę – 18 czerwca 2016 r. w ostatniej w tym roku szkolnym akcji charytatywnej na rzecz Hospicjum Palium. Akcja charytatywna pod hasłem „Skrzydła do pary” odbywała się na Starym Rynku. Towarzyszyły jej różne występy, koncerty. Zbieraliśmy fundusze na budowę nowego skrzydła Hospicjum.

Wycieczka na Ostrów Tumski uczniów kl. VI c

17 czerwca 2016 r. uczniowie kl. VI c wybrali się na zajęcia muzealne do ICHOT- u w Poznaniu. Tam przy pomocy kompasu i mapy stali się odkrywcami tajników Ostrowa Tumskiego.

Dzień Dziecka 2d

1 czerwca to jeden z ulubionych dni każdego dziecka. Oprócz zabaw na szkolnym boisku udaliśmy się do osiedlowej kawiarenki na pyszne ręcznie robione lody. Każdy z nas mógł wybrać swoje najlepsze smaki. Chcielibyśmy żeby Dzień Dziecka był częściej.

Czerwcowa wycieczka do ogrodu klasy IId

Ostatni wiosenny miesiąc charakteryzujący się mnóstwem kwitnących drzew, krzewów i kwiatów, powitaliśmy w ogrodzie Wiktorii. Zobaczyliśmy jej przepiękne grządki i rabaty. Rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy poszczególne okazy flory. Kwitnące truskawki, poziomki, szczypiorek, krzewy borówek i malin oraz cudne pnące róże, drzewa owocowe i dużo iglaków wzbudziły nasz podziw. Drugie śniadanie zjedliśmy ze smakiem w tym pięknym ogrodzie. Lubimy lekcje na łonie natury.

Wycieczka do Warszawy

10 czerwca 2016 r. uczniowie klasy IV a oraz przedstawiciele klas piątych wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Odbyliśmy spacer z przewodnikiem po Parku Łazienkowskim, Krakowskim Przedmieściu. Zobaczyliśmy pomnik Chopina, zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Popołudnie spędziliśmy w Centrum Nauki Kopernik, gdzie można było przeprowadzać własne eksperymenty, dotykać, wąchać interaktywne eksponaty.

Wycieczka do Warszawy-galeria

Dragony 2016

Piękne sobotnie popołudnie zachęcało do aktywnego spędzenia czasu. Szczególnie jeśli może to być czas spędzony na łodzi smoczej podczas świetnie zorganizowanej ( jak zwykle zresztą, za co wielkie brawa dla organizatorów ) imprezy o nazwie „Dragony 2016”. Uczniowie z SP 61 już po raz czwarty wystartowali w zmaganiach na poznańskiej Malcie i choć tym razem nie osiągnęli miejsca na podium, to każdy świetnie się bawił nie tylko podczas wyścigów, ale także w trakcie zorganizowanych wspólnych zajęć z Zumby, fitness, oraz w strefie zorganizowanej przez City Zen, gdzie można było wypróbować przyrządy do propriocepcji.  Zabawa była przednia, wiele emocji i radości podczas zmagań  i w przyszłym z całą pewnością nie zabraknie nas na torze regatowym Malta!

Skład reprezentacji:

Jagoda Szulc, Daria Karolczak, Emilia Nagłowska, Amelia Koralewska, Zuzanna Matuszewska, Oliwia Bulińska, Mateusz Pietrzak, Dawid Zawodny, Maciej Mikołajczak, Maksymilian Natkaniec, Krzysztof Buchnajzer

Galeria ze zdjęciami z całej imprezy jest również dostępna pod adresem http://www.poznanskiedragony.pl/mistrzostwa-szkol-w-smoczych-lodziach-dragony-2016-zdj-dariusz-jackowski/

Festyn szkolny – „Piastowie w Szczepankowie”

To kolejny tematyczny festyn w naszej szkole. Temat jak łatwo się domyśleć był związany z 1050 rocznicą Chrztu Polski. Nie tylko uczniowie, ale
i nauczyciele ubrali się odpowiednio do wydarzenia. Pogoda  i nastroje dopisały. Każdy mógł obejrzeć występy na scenie przygotowane przez uczniów naszej placówki. Były tańce, śpiewy, malowanie twarzy, gry terenowe i Koło fortuny. Prezentował się Motyli wolontariat. Tradycyjnie funkcjonował kiermasz  „Od gracika do grosika”, gdzie każdy mógł nabyć coś ciekawego. Piastowska Karczma, grill i cegiełki jak co roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Plac zabaw dla najmłodszych odwiedziły tłumy nie tylko po to, aby rzucić kamieniem czy pisać piórem, ale każdy chciał znaleźć schowane dukaty.

Wszystkim dzięki, którym nasz Festyn mógł się odbyć i zaistnieć w tak ciekawej formie bardzo dziękujemy

Badanie wody 1d