Monthly Archives: wrzesień 2016

Dzień Chłopaka w 1a

To dopiero początek roku szkolnego, a już takie atrakcje, upominki i mnóstwo radości. Dziewczynki z klasy I a bardzo postarały się, by ich koledzy wynieśli wiele pozytywnych wrażeń oraz miłych upominków w tym swoim wielkim dniu. Brawo dziewczyny, spisałyście się na medal !!! Chłopakom życzymy jak najwięcej tak miłych dni w szkole.

Dzień Chłopaka

Znalezione obrazy dla zapytania dzien chłopaka zyczeniaO okazji Dnia Chłopca klasy pierwsze wybrały się na plac zabaw Activ, by na  wesoło spędzić tak miłe święto.

Noc Naukowców (30.09.2016r.)

Znalezione obrazy dla zapytania noc naukowców 2015

Już kolejny raz odbyła się w Polsce Noc Naukowców, w ramach Europejskiej Nocy naukowców. Jest to wydarzenie w czasie którego, uczelnie wyższe, instytuty naukowe – otwierają swoje drzwi na szerszą publiczność. Taka Noc organizowana jest od 2005 roku w ostatni piątek września z w krajach Unii Europejskiej. W tym roku Noc Naukowców odbyła się 30 września jednocześnie w ponad 800 miejscach w 320 europejskich miastach w 32 krajach! Nasi uczniowie również tam byli:)

O krok od medalu – Biegi Sztafetowe

Znalezione obrazy dla zapytania sztafeta
28 września nasza szkoła wzięła udział w Mistrzostwach Miasta Poznania. W sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych na dystansie 8 x 800 m. Dziewczęta ukończyły bieg tracąc do 3 miejsca 16s,zajmując ostatecznie 4 miejsce na 26 startujących szkół, natomiast chłopcy zajęli 20 miejsce na 28.W zawodach udział wzięła sztafeta męska w składzie:
(D.Białas, A.Korecki, M.Smakulski, K. Andrzejewski, S. Walkowiak, M. Pietrzak, D. Zawodny, P.Osiecki) – 20 MIEJSCE.
oraz sztafeta kobieca w składzie:
(J.Szulc, M.Konieczna, M.Sroka, K.Bączyk, A.Pieczyńska, D.Karolczak, M.Hałas, M.Stach, E.Korba) – 4 MIEJSCE.
Marcin Sobiech

DZIEŃ ZIEMNIAKA

https://thumbs.dreamstime.com/t/potatoes-hats-7944504.jpg  23 września tradycyjnie w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pyry. Bawiliśmy się wspaniale. Konkurs na ,,Najdłuższą obierkę”, wykonanie kolorowych
i zdrowych sałatek, pieczenie kartofli i zabawy przy ognisku były najważniejszymi punktami tego dnia. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych rzeczy z historii ziemniaka, pyry czy kartofla. Wiecie ile kg ziemniaków zjada przeciętny Polak?
Kto prawdopodobnie sprowadził to warzywo do Polski? Jak określa się to warzywo okopowe w różnych regionach Polski?

Ziemniaczane szaleństwo, czyli Dzień Ziemniaka

Znalezione obrazy dla zapytania ziemniak rysunekJak co roku w naszej szkole, 23 września odbył się Dzień Ziemniaka. Z tej okazji uczniowie mieli szansę przekonać się, że nasza wielkopolska pyrka ma wiele zastosowań. Każda klasa mogła upiec ziemniaki w ognisku, które ogrzewało w chłodny piątkowy poranek. W salach uczniowie robili pyszne sałatki, ludziki z ziemniaków lub stemple. Szkolna stołówka w tym dniu zamieniła się w królestwo ziemniaczanych placków i frytek. Na deser serwowano owocowy kisiel. Można było także kupić numer specjalny szkolnej gazetki „Szkolne co nieco”. Dodatkowe kalorie uczniowie mogli spalić w trakcie klasowych zawodów sportowych, które z pewnością rozbudziły we wszystkich chęć rywalizacji.
Dzień Ziemniaka wpisał się już w kalendarz imprez szkolnych. Zapraszamy za rok!

Akademia Gier

22 września odwiedziła nas Akademia Gier. Każda klasa miała okazję uczestniczyć w atrakcyjnych grach zespołowych pobudzających do logicznego, kreatywnego myślenia i działania. Udane pół godziny rozrywki w miłym nastroju i mądrym stylu.

Koło „KulturKA” na Park(ing) Day w Poznaniu!

W sobotę, 17 września, miejsca postojowe w ścisłym centrum Poznania zamieniły się w kulturalne parkingi. Jednym z nich był Pas Kultury przy ul. Ratajczaka. Liczne instytucje kultury, kawiarnie tego dnia zamieniły kawałek ulicy w miejsce przyjazne człowiekowi. Nie mogło zabraknąć tam i naszej grupy. Najciekawszym punktem programu z pewnością była możliwość ubrania strojów z garderoby Teatru Wielkiego w Poznaniu. Z kolei Muzeum Narodowe zachęcało do tego, by wyrazić siebie. Dziewczynki mogły narysować coś, co je charakteryzowało, a następnie swoje rysunki zawiesić na „ścianie wyznań”. Nie mogłyśmy przegapić także otwarcia „Czytelni Nowa” w Bibliotece Uniwersyteckiej, gdzie odbywał się „Dzień Batmana” i spotkania wszystkich miłośników komiksów. Piękna pogoda dodatkowo uatrakcyjniła pierwsze wyjście „KulturKi”.

Policja

Znalezione obrazy dla zapytania policja logo8 i 9 września gościł u nas Pan Adam Szczepaniak policjant z KMP w Poznaniu w celu przeprowadzenia pogadanki na temat:
•    bezpiecznego poruszania się po drogach,
•    sygnalizacji świetlnej,
•    kontaktów z obcymi,
•    znaków drogowych,
•    bezpiecznej drogi do szkoły i ze szkoły,
•    odblasków.
Zajęcia odbywały się w salach lekcyjnych, gdzie dzieci miały okazję uczestniczyć w sytuacjach wcześniej omawianych.
Bardzo dziękujemy i zapraszamy pana Adama przed wakacjami 🙂