Daily Archives: 1 listopada 2016

Koło „Kulturka” – wyjście na spektakl pt. „Ojczyzna”

Czym jest ojczyzna?

Nad tym pytaniem zastanawiali się członkowie koła „Kulturka” podczas październikowej wieczornej wizyty w Teatrze Polskim. Grupa uczniów wzięła udział w spektaklu „Ojczyzna” Krystyny Miłobędzkiej. Widowisko wzbudziło wśród młodszej publiczności wiele emocji. Aktorzy prowadzili swoistą zabawę, w której przeplatały się wyliczanki, rymowanki, słowne gry, a także wspólne budowanie i burzenie. Pięciu bohaterów: Klocek, Mowa, Pan Wojsko, Droga oraz Dom prowadziło młodego widza przez coraz to bardziej skomplikowane relacje, kryjące się w słowie OJCZYZNA. „Kulturka” była zachwycona przekazem i formą spektaklu. Jesteśmy pewni, że to dopiero początek naszych wizyt w teatrze.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

30 września uczniowie klas trzecich wzięli udział w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła przystąpiła do tego międzynarodowego konkursu po raz pierwszy. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami matematycznymi. Każdy wybierał los z 5 zadaniami o różnym stopniu trudności. Trzecioklasiści poradzili sobie z tym zadaniem doskonale.  Wszyscy, którzy zapisali poprawne odpowiedzi, zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Gratulujemy!