Daily Archives: 8 listopada 2016

Jan Brzechwa

W 2016 roku przypada 50 rocznica śmierci wielkiego poety, znakomitych wierszy dla dzieci – Jana Brzechwy.

Z tej okazji chętni uczniowie klas I – III wzięli udział w różnych konkursach organizowanych dla każdej grupy wiekowej.  Wszystkie działania odbywały się w ramach projektu edukacyjnego „Książka uczy, bawi, wychowuje”  zgodnie z priorytetami MEN.

Pierwszy odbył się konkurs plastyczny „Na wyspach Bergamutach” – dla klas pierwszych. Dzieci samodzielnie wykonywały pracę według własnego pomysłu.

Następnie konkurs wiedzy na temat wierszy „Opowiedział dzięcioł sowie” dla klas III. Było to zadanie drużynowe, każdą klasę reprezentowały cztery osoby, wytypowane podczas klasowych eliminacji. Uczniowie zmierzyli się z różnymi zadaniami m.in. krzyżówki, rebusy, pytania konkursowe, dokończenie wersów i wiele innych.

Ostatnim konkursem w ramach projektu, był konkurs recytatorski  „Na brzegu błękitnej rzeczki” dla uczniów i rodziców klas II. Ze względu jednak na małe zainteresowanie rodziców, konkurs nie odbył się. Zostały zmienione zasady i w konkursie wystartowały tylko dzieci.

Zwycięzcy konkursów w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Klasa I

Wyróżnienie – klasa III a

Maja Adamczyk, Maja Joachimiak, , Ola Kotkowska, Emilka Kozłowska

2d,2a – Muzeum Rogala Poznańskiego

Dzieci z klasy 2d i 2a już wiedzą czym Poznań może się pochwalić. Jedną z atrakcji jest Muzeum Rogala Poznańskiego, gdzie można w zabawny sposób nauczyć się lub przypomnieć sobie słowa
z gwary poznańskiej, poznać historię powstania Rogala Świętomarcińskiego, w końcu samodzielnie spróbować go wykonać. Zabawa jest wspaniała, bo prowadzący potrafią wciągnąć do zabawy wszystkich. Wiemy już z czego robi się rogala, ile powinien ważyć, jak go wykonać i kto kupuje Rogali Świętomarcińskich najwięcej w Polsce. Jeśli tego nie wiecie zapytajcie uczniów z klasy 2a lub 2d.  Zwiedziliśmy ulicę Św. Marcin, obejrzeliśmy zabytkowe kamieniczki z ratuszem, weszliśmy na Wzgórze Przemysława, przepłoszyliśmy gołębie i wróciliśmy do szkoły.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Moja Ojczyzna” dla uczniów klas 1-3

Znalezione obrazy dla zapytania konkurs recytatorskiDnia 08. 11. 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Poznaniu odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Moja Ojczyzna” skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Został on zorganizowany w ramach obchodów 11 listopada Święta Odzyskania Niepodległości. Uczestnicy zaprezentowali wiersze polskich autorów, tematycznie związanych z Polską, ze szczególnym uwzględnieniem jej wartości i piękna. Podczas występu widzowie podziwiali piękną interpretację wierszy. Recytację uczestników konkursu oceniało jury według następujących kryteriów: interpretacja i estetyka mówienia, dykcja, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy laureaci zachwycili komisję wysoką kulturą słowa.

Jury po obradach wyłoniło następujących finalistów z naszej szkoły:

• FILIP MILLER – I miejsce (uczeń klasy Ib)
  • DOMINIK WOJTKOWIAK – II miejsce (uczeń klasy IIe)
  • RAFAŁ BĘTKOWSKI- II miejsce (uczeń klasy IIId)

Żanetta Wośko

Gratulujemy sukcesów!