Daily Archives: 14 listopada 2016

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Podobny obraz

To już tradycja, że 14 października, gdy święto ma nasz patron szkoły, pierwszoklasiści są uroczyście włączani w poczet uczniów Szkoły Podstawowej Nr 61. W tym roku dołączyło do tego grona 29 uczniów z klas Ia i Ib. Było dużo wesołych tańców i krótkie wierszyki, a że wszystkim bardzo się podobało, Pani Dyrektor z dumą pasowała sześciolatki i siedmiolatki na uczniów gratulując im umiejętności i odwagi.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2E

Jak zbadać powietrze?

Zbadać to co niewidoczne dla oczu wymaga nie lada cierpliwości, wytrwałości i pomysłowości. Tego akurat nie brakuje uczniom 2d. W ruch poszły płuca, balony i świeczki. Okazało się, że otacza nas jednak powietrze (może nie końca czyste), że w powietrzu jest tlen (który nie tylko człowiek potrzebuje do życia), że wydychamy dwutlenek węgla, który też jest potrzebny….komu? Zapytajcie nas – 2d !