Daily Archives: 20 listopada 2016

ANDRZEJKI W 1A

Podobny obrazUczniowie klasy Ia mieli udaną zabawę andrzejkową dzięki czwartoklasistom z Samorządu Uczniowskiego. Były wróżby, konkursy, taniec i dużo radości. Teraz każdy zna imię swojego przyszłego małżonka, zawód, jaki będzie wykonywał oraz w jakim kraju zamieszka. Podziękowania za dobrą zabawę dla Mariki, Marty, Emilki i Olgierda.

Andrzejki w 2d

Podobny obrazAndrzejki w 2d jak zawsze zorganizowali starsi koledzy i koleżanki. Było śmiesznie i zabawnie. Już wiemy kto będzie aktorem, modelem lub lekarzem, kto zostanie księdzem, a kto opływać w bogactwie będzie.

Andrzejki w klasie 3 d – 2016r.

Znalezione obrazy dla zapytania napis andrzejkiW przeddzień imienin wszystkich Andrzejów mieliśmy zaskakującą niespodziankę. Przyszli do nas koledzy z klasy 4 b
i zaproponowali nam zabawę z różnorodnymi wróżbami dotyczącymi tego święta. Wróżyliśmy przyszłe zawody i profesje, imiona naszych życiowych partnerów. Zabawa „z butami” wróżąca, kto pierwszy z naszej klasy zmieni stan cywilny podobała nam się najbardziej.
Na drugi dzień było jeszcze ciekawiej i weselej. Mieliśmy dyskotekę andrzejkową. Oprócz tańców, masy łakoci, bawiliśmy się w popularne konkursy. To były niezapomniane Andrzejki.

Konkurs ,,Zimowe Poezjobranie”

Na zimową aurę – „uśmiechnięte” wiesze Lecha KonopińskiegoPodobny obraz

„ – Czy wiesz, kto to erudyta? /- Ten, co nie zna trudnych pytań./

W palcu wiedzę ma,  nie w głowie/ I na wszystko zna odpowiedź.”

Z radością ogłaszamy, że w VIII edycji miejskiego konkursu recytatorskiego „Zimowe Poezjobranie”

Marysia Sroka z klasy VI c zdobyła III miejsce, a Maks Smakulski z klasy IV b otrzymał wyróżnienie.

Uczestnicy konkursu, a było ich ponad 90 (!) mieli okazję osobiście poznać autora wierszy, które recytowali podczas konkursu – pana Lecha Konopińskiego, porozmawiać z poetą oraz poprosić o autograf. Zdjęcia z tego wyjątkowego  wydarzenia można obejrzeć na https://goo.gl/photos/gM79qjgpTpuBnbBEA

Zachęcamy do czytania poezji, zwłaszcza gdy – jak u Lecha Konopińskiego – wiersze zauroczą nas błyskotliwym dowcipem, inteligentną puentą, a także dystansem do tego co dziwne i niezrozumiałe w naszej codzienności.

Gratulujemy Marysi i Maksowi