Daily Archives: 30 listopada 2016

Ruszyły prace nad rozbudową naszej szkoły!

Do istniejącego obiektu szkolnego, dobudowane zostanie nowe skrzydło budynku. Znajdzie się w nim 5 sal dydaktycznych, biblioteka, pokój nauczycielski i administracja szkoły.  Dla zapewnienia placówce odpowiedniej bazy sportowej planuje się budowę nowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem sanitarnym i szatniami. Do szkoły prowadzić będzie nowy hol wejściowy z przejściem do windy osobowej, co sprawi, że cały obiekt stanie się w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. Zaplanowano zagospodarowanie terenu z dojściami, dojazdami, parkingami dla rowerów i samochodów w otoczeniu zieleni oraz z instalacjami zewnętrznymi wykonanymi w zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania całego obiektu szkolnego (fragment artykułu: ,,Rozbudowa szkoły na Szczepankowie”).

23 listopada odbyła się konferencja prasowa w sprawie rozbudowy szkoły. Tego dnia pojawili się z ramienia miasta wiceprezydent Mariusz Wiśniewski oraz prezes PIM Paweł Śledziejowski, reprezentujący Radę Osiedla Rafał Podgórski, p. dyrektor Tamara Przybyła-Bartczak oraz przedstawiciel wykonawcy – prezes Agrobexu Krzysztof Kruszona. Najważniejszą informacją było zapewnienie ze strony PIM-u, jak i wykonawcy, że nowa część naszej szkoły będzie gotowa już we wrześniu 2017 r.