Monthly Archives: luty 2017

Ogłaszamy wyniki KONKURSU NA HASŁO PROMUJĄCE CZYTELNICTWO

Podobny obraz1 miejsce: Bartosz Skrzypczyński, klasa 5 b

Zwycięskie hasło:

” I przygody i radości, trochę strachu, garść miłości, wszystko o czym zawsze marzysz, z książką Tobie się przydarzy.”

2 miejsce: Aleksandra Czarniecka, klasa VI B

„Książka to bilet w magiczną podróż. Jedziemy?!”

3 miejsce: Bartosz Skrzypczyński, klasa 5 b

„Gdy kolegów brak do zabaw i gdy nuda do drzwi puka, dam Ci radę znaną wielu – w książkach nowych przygód szukaj !”

Nagrody zostaną wręczone na najbliższym szkolnym apelu.
Gratulujemy!

Angelika Jędrzejak/Sylwia Smolarek

Dzień Babci i Dziadka-1a

Znalezione obrazy dla zapytania babcia i dziadekTo jeden z piękniejszych dni zarówno dla Dziadków jak i wnuków. Nie zabrakło emocji, chwil wzruszeń, uścisków, a to wszystko zostało przypieczętowane ogromną radością i zwieńczone upominkami dla szanownych gości. Pierwszaki przygotowały taneczny występ dla ukochanych Dziadków, a następnie sami goście także poszli za głosem muzyki i przetańczyli z wnukami „Kaczuchy”, Zuppę Romana” i „ Ram Zam Zam”. Ogromne podziękowania dla Rodziców, którzy pomogli zorganizować to przesympatyczne święto.

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.

Słowa Mikołaja Reja podkreślają wartość Naszego Ojczystego Języka. Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który jest obchodzony 21 lutego, koło Kulturka przygotowało krzyżówki, rebusy oraz dyktanda dotyczące języka polskiego. Na szkolnych korytarzach pojawiły się kartki z łamańcami językowymi oraz najczęstszymi błędami popełnianymi przez Polaków. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą i zdolnościami językowymi, wypełniając kartki z zadaniami.

Pamiętajmy, by nie kaleczyć naszego języka, ale dbać o niego każdego dnia!

WYCIECZKA KLASY III D PO POZNANIU

72 rocznicę wyzwolenia Poznania uczciliśmy wyprawą po naszym mieście pt. ,,Szlakiem poznańskich pomników i zabytków klasy ,,O”. Wycieczkę rozpoczęliśmy  spod Opery, następnie przeszliśmy na Pl. Mickiewicza. Pomnik naszego wielkiego wieszcza, pomnik Dwóch Krzyżów, Zamek Wilhelma, pomnik Katyński, fontanna z 8 lwami stały się kanwą do poznania historii Poznania. Plac Wolności, Zamek Przemysła II, Stary Rynek, Fara Poznańska ukazały nam, jak wiele turystycznych atrakcji skrywa nasze miasto. Wycieczkę zakończyliśmy przy pomniku Starego Marycha propagatora gwary poznańskiej. Piękne i ciekawe jest nasze, rodzinne miasto.

Koncert charytatywny dla przyjaciół i dobroczyńców Hospicjum Palium w Poznaniu

18 lutego 2017 r. w auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu odbył się coroczny Koncert charytatywny dla przyjaciół i dobroczyńców Hospicjum Palium w Poznaniu. Nasi młodzi wolontariusze brali udział w obsłudze gości, wręczali kwiaty artystom i wyróżnionym darczyńcom i przyjaciołom Hospicjum. Na koncert przybyli też rodzice uczniów naszej szkoły, którzy w ten sposób wsparli działalność i rozbudowę  hospicjum.

Gwiazdy i Planety w 3a

DRZWI OTWARTE – 23 LUTEGO 2017 R.

Zapraszamy uczniów i rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych

Szkoła Podstawowa nr 61 w Zespole Szkół nr 6

w Poznaniu, ul. Szczepankowo 72A: godz. 18.00

W programie:

• prezentacja multimedialna o szkole
  • rozmowa z panią Dyrektor i pracownikami szkoły
  • zwiedzanie szkoły

Z a p r a s z a m y!

Przyjdź, zobacz, zdecyduj.

UWAGA RODZICE!

Zapraszamy na spotkanie dotyczące planowanych zmian w strukturze poznańskiej oświaty  w związku ze zmianą w prawie oświatowym

23 lutego 2017 r. (czwartek) godz. 17.00

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 6 w Poznaniu

Walentynki – 1a

Mimo, że Walentynki są naleciałością z Ameryki i mają swoich zwolenników, jak i przeciwników, my uważamy, że to miłe święto polegające na okazywaniu sobie serdeczności w rozmaitej formie. W klasie pierwszej A dzieci obdarowywały się słodkimi upominkami oraz kartkami i było bardzo miło. Następnie po czerwonej sesji zdjęciowej w ramach zajęć plastycznych wycinaliśmy serduszka i ozdabialiśmy salę, by przyjemniej wchodziła nam nauka do głowy J.

Zabawa karnawałowa

Podobny obraz

Bal to ulubione wydarzenie większości z nas- dzieci, jak i dorosłych. Tuż po feriach, 13 lutego, bawiły się na balu klasy pierwsze i drugie. Fantastyczna muzyka, chęć do wspólnej zabawy, cudowna atmosfera dzięki świetnie przegotowanym kostiumom sprawiły, że zabawa udała się na medal.