Daily Archives: 1 marca 2017

„Tajemnicza szafa”

Uczniowie klasy IV b po omówieniu książki „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” wzięli udział w pewnym projekcie. Zadanie uczniów polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu niezwykłej szafy, w której mieli umieścić wiadomości o lekturze, ciekawostki, zagadki lub zadania. Projekt mogli wykonać dowolnie, ograniczała ich tylko własna wyobraźnia.

Efekty pracy są zdumiewające. Uczniowie bardzo starannie podeszli do zadania. Ich prace charakteryzują się ogromną fantazją i pomysłowością.

Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć „tajemnicze szafy” zapraszamy na wystawę do sali nr 14. Jest to z pewnością okazja, by znaleźć się na moment w niezwykłej krainie Narnii.

Wychowawca klasy – Andżelika Barańska

Warsztaty czytelnicze

Jak ważne są uczucia i emocje, nie trzeba nikogo przekonywać. Mimo że dotyczą każdego z nas, niewielu potrafi o nich rozmawiać.

Aby to zmienić, uczniowie klas czwartych uczestniczyli w warsztatach czytelniczych Wydawnictwa Zakamarki. Punktem wyjścia do rozważań na temat uczuć stała się książka z serii Dzieci Filozofują, zatytułowana Uczucia, co to takiego? Dzieci przyglądały się swoim emocjom, nazywały je i przede wszystkim – rozmawiały o nich z innymi. Przekonały się również, że ta sama sprawa może u różnych osób wywoływać  różne odczucia. Ważne, by być tego świadomym i umieć  o nich rozmawiać.

Polecamy pozostałe, równie interesujące, tytuły z samej serii: Życie, co to takiego?, Ja, co to takiego?, Dobro i zło , co to takiego? oraz Piękno i sztuka, co to takiego? . Zajrzyj do biblioteki, koniecznie!

Ogłaszamy wyniki KONKURSU NA HASŁO PROMUJĄCE CZYTELNICTWO!

Podobny obraz1 miejsce: Jakub Małecki, klasa 3d
Zwycięskie hasło:
,,Czytanie to w fantazji latanie”

2 miejsce: Małgorzata Kryścio, klasa 2 C

,,Litery znam, więc czytam sam!”

3 miejsce: Filip Skrzypczyński, klasa 2 a

,,Powie Ci to starszy brat – z książką warto iść przez świat !”

Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu.

Gratulujemy!

Sylwia Smolarek/Angelika Jędrzejak