Daily Archives: 4 maja 2017

10.05.2017 r. (środa)

Klasy I – III       – godz. 16.30

UWAGA!

Klasa II d – 09.05.2017 r. – godz. 16.30 (wtorek)

Klasa III a – 11.05.2017 r. – godz. 16.30 (czwartek)

09.05.2017 r. (wtorek)

Klasa IV – VI    – godz. 17.00

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Klasa IVa wraz z wychowawczynią, p. Ewą Łoszyńską przygotowała uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dla wszystkich Polaków majowe święto jest dniem szczególnym. Krótkie przedstawienie pozwoliło nam zapoznać się z historią uchwalenia Konstytucji 3 Maja, abyśmy nie zapominali o wielkich dziełach naszych przodków, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem.

Ekologiczny savoir-vivre – spotkanie z p. Smakulskim

W połowie kwietnia rozpoczął się w naszej szkole projekt „Ekologiczny savoir-vivre”, który ma na celu zwrócenie uwagi uczniów na to jak ważne jest dbanie o otaczające nas środowisko. W związku z tym w klasach IV-VI odbywają się różne akcje ekologiczne. Między innymi trwa zbiórka nakrętek, która zakończy się w maju.

Podobny obraz 26 kwietnia klasy czwarte miały okazję wziąć udział w prelekcji przygotowanej przez Pana Jakuba Smakulskiego – ekologa, prywatnie natomiast rodzica ucznia z naszej szkoły. Podczas prezentacji Pan Smakulski opowiedział o ochronie środowiska, a także wyjaśnił czym są elektrośmieci i co powinniśmy robić z takimi odpadami. Uczniowie poznali nowe pojęcie „gospodarki obiegu zamkniętego”. Zaproszony rodzic wytłumaczył również do jakich pojemników od 1 lipca mamy wrzucać odpady w ramach znowelizowanych zasad segregacji.

Prelekcja bardzo podobała się uczniom, którzy zadawali liczne pytania do zaproszonego gościa. Bardzo dziękujemy Panu Smakulskiemu za podzielenie się w uczniami częścią obszernej wiedzy na temat ekologii.