Monthly Archives: maj 2017

OGŁOSZENIE!

W czwartek, 1 czerwca o 12.00, uczniowie z całej Polski będą próbowali pobić rekord w czytaniu książek. Rok temu w akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam” wzięło udział ponad 430 tys. uczniów.

My również przyłączamy się do tej akcji!

Pamiętajcie – jutro o godz. 12. 00 spotykamy się na boisku szkolnym i wspólnie czytamy to, na co mamy ochotę.

Do zobaczenia!

Podobny obraz

Smocze Łodzie – Dragony 2017

W sobotę 27.05.2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Mistrzostwach Szkół „ Dragony 2017” –  wyścigach smoczych łodzi na dystansie 200m. W zawodach wystartowało 20 osad z poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych oraz szkoła z Gdańska.

Naszą szkołę reprezentowali; Mateusz Pietrzak, Michał Pranke, Dawid Zawodny, Stanisław Walkowiak, Michał Kurczewski, Magda Konieczna, Jagoda  Szulc, Marysia Sroka, Aleksandra Hau, Gabriela Stefaniak, Emilia Nagłowska.

Progres wyników  naszej  drużyny w pierwszym przedbiegu 1:32,25, w półfinale1:18,90 i w finale 1:17,46 świadczy o bardzo dobrej pracy zespołowej oraz wielkim duchu sportowej walki.

Ostatecznie zajęliśmy IV miejsce. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Świadczy o tym najlepszy czas uzyskany w finale przez uczniów SP6 w Poznaniu 1: 03,10 oraz słabszy wynik  zwycięskiej drużyny gimnazjalnej 1:03,32.

Udział w zawodach dał nam wszystkim wiele pięknych sportowych wrażeń. Był  to czas, w którym zawodnicy mogli  po raz pierwszy poznać wodną dyscyplinę sportu- wyścigi smoczych łodzi. Było to nowe, fajne doświadczenie dla większości startujących.  Dziękuję Wam drodzy uczniowie za wasze zaangażowanie oraz dziękuję przybyłym rodzicom za doping i wsparcie.

Agnieszka Konieczna

 20170527_012729_3

Dominika Grześkowiak – Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 26 maja 2017 r. w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu, odbyło się wręczenie zaświadczeń i nagród laureatom konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2016-2017.

Ogromny sukces odniosła uczennica naszej szkoły z klasy Vb, Dominika Grześkowiak, która otrzymała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Uczennica znalazła się w gronie 52 utalentowanych polonistycznie uczniów z całego województwa. Zaszczytny tytuł uprawnia Dominikę do oceny celującej z języka polskiego, otwiera drogę do najlepszych szkół ponadpodstawowych oraz zwalnia z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.

Serdecznie gratulujemy Dominice wielkiego sukcesu, a także pani Andżelice Barańskiej za przygotowanie uczennicy do konkursu.

« z 2 »

Cała Polska czyta dzieciom – 3d rok szkolny 2016/2017

« z 3 »

Cała Polska czyta dzieciom – 2d rok szkolny 2016/2017

« z 8 »

Zoo 2b, 2d

« z 23 »

DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI W 1A

Podobny obraz

« z 5 »

XIV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Jeżycjada, czyli Borejkowie i inni”

Tegoroczny konkurs organizowany przez naszą szkołę odbył się 10 maja br. Była to już XIV edycja, gdy spotkaliśmy się z twórczością Małgorzaty Musierowicz. Rok 2017 jest także szczególny dla „Jeżycjady”, która obchodzi 40- lecie.

Konkurs miał na celu popularyzację twórczości poznańskiej pisarki – Małgorzaty Musierowicz,  kształtowanie postawy wrażliwego i wnikliwego czytelnika, a także rozwijanie zdolności teatralnych.

Do rywalizacji przystąpiło 9 grup uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, którzy okazali się bacznie śledzić losy bohaterów powieści Małgorzaty Musierowicz.

Konkurs odbywał się drużynowo. Etap 1: Reprezentanci danej szkoły (maks. 3 osoby) prezentowały krótką scenkę przygotowaną spośród podanych pozycji książkowych. Etap 2: Konkurs drużynowy ze znajomości lektur. W tym roku wymagana była znajomość poniższych książek: ,,Szósta klepka”, „Dziecko piątku”, „Kalamburka” , „McDusia” , „Wnuczka do orzechów”.

Jury konkursowe oceniało uczestników wg następujących kryteriów: – sposób adaptacji tekstu literackiego do potrzeb teatru – grę aktorów – ogólny wyraz artystyczny – znajomość lektur.

Po długiej i zaciętej walce najlepsza okazała się grupa ze Szkoły Podstawowej nr 61 w skład, której wchodzili: Szymon Januszkiewicz, Bartosz Skrzypczyński, Michał Starczyński wraz z opiekunem panią Andżeliką Barańska. Miejsce drugie zdobyła Szkoła Podstawowa nr 62 w Poznaniu. Skład grupy: Maja Grzeszczyk, Maja Lepka, Maria Makieła wraz z opiekunem Panią Justyną Lewandowską. Miejsce trzecie przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej 53 w Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 5 w Poznaniu. Skład grupy: Daria Biegańska, Anna Banach, Kornelia Smura wraz z opiekunem panią Beatą Machowiak.

Serdecznie gratulujemy wszystkim szkołom. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się, by na nowo odkryć twórczość Małgorzaty Musierowicz.

Skip to content