Daily Archives: 18 czerwca 2017

DZIEŃ DZIECKA W 2D

Podobny obraz

Wycieczka klas IV do Torunia

W zeszłym tygodniu,  a dokładnie w środę 31.05.2017r. pojechaliśmy na jednodniową wycieczkę do Torunia. W wycieczce brały udział wszystkie klasy IV z naszej szkoły. Nasz dwupiętrowy autokar wyjechał spod szkoły o godz.7:30.

W czasie pobytu zwiedziliśmy starówkę Torunia. Zrobiliśmy sobie zdjęcie pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Widzieliśmy złotego osiołka, który kiedyś funkcjonował jako pręgierz. Byliśmy w kościele i katedrze oraz w Muzeum Żywego Piernika. W muzeum piekliśmy pierniki i poznaliśmy ich recepturę. Ostatnim punktem wycieczki był seans filmowy o Mikołaju Koperniku w Planetarium.

Na wycieczce najbardziej podobały mi się zajęcia w Muzeum Żywego Piernika, ponieważ piekliśmy tam  pierniki i poznaliśmy ich recepturę.

Marika Bałażyk, kl. IV a

Mistrzostwa Poznania klas II oraz III szkoły podstawowej

Podobny obraz Dnia 13 czerwca 2017 r. odbyły się zawody pływackie na obiekcie Term Maltański. Uczniowie naszej szkoły brali udział w startach indywidualnych na dystansie 25m dla klas II oraz sztafecie 4x25m klas III.

W startach klas II wzięli udział Szcześniak Kinga i Heneczkowska Antonina zajmując odpowiednio 11 i 21 miejsce na 43 uczennice biorące udział w zawodach, natomiast Kaczmarek Michał zajął 29 pozycje z 37 uczniów. Sztafeta 4×25 m dziewcząt w składzie Karolczak Kornelia, Lulka Zuzanna, Ciesielska Małgorzata, Kostrzyńska Wiktoria – 16 miejsce na 19 sztafet.Sztafeta 4x 25m chłopców składzie Bromberek Milan, Szcześniak Dominik, Puk Dawid, Osiński Franciszek – 8 miejsce na 19 sztafet.