Daily Archives: 16 października 2017

Gospodarstwo ekologiczne „Kózka” w Łubowie 3a, 3d

Pierwsza kolejka zmagań młodych szachistów za nami!

Dnia 4 października w naszej szkole została przeprowadzona pierwsza runda  wewnątrzszkolnego turnieju szachowego.  Wzięło w nim udział 15 zawodników z klas IV-VII. Każdy uczestnik rozegrał 5 partii. Oto końcowa klasyfikacja turnieju po pierwszej kolejce:

1. Stanisław Walkowiak VII D
  2. Rafał Bętkowski VII D
  3. Mikołaj Wejman VI A
  4. Michał Torzyński VII A
  5. Piotr Krzeszowski IV A

Serdecznie zapraszamy na listopadową kolejkę zmagań. Prosimy śledzić informacje w e- dzienniku na temat szczegółów.

Pozdrawiamy W. Walkowiak, M. Sobiech

Szachy

Wrześniowe sztafety

Dnia  26 września br., nasza placówka wzięła udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Miasta Poznania w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Jak co roku odbywały się one na polanie Harcerza przy Malcie. Klasy 4-6 brały udział w dwóch sztafetach: męskiej oraz damskiej na dystansie 8 x 800m.

Dziewczęta w składzie:  Zuzanna Szyszka, Marta Hałas, Emila Orzechowska, Martyna Radaj, Marta Laufer, Zofia Konieczna, Aleksandra Chudziak, Pola Kaszyńska oraz Aleksandra Kusz uzyskały wspólny czas 30:41, co pozwoliło uzyskać  18. pozycję na 28 startujących drużyn. Najlepsza sztafeta damska uzyskała czas 27:09.

Chłopcy w składzie: Filip Krzeszowski, Kacper Andrzejewski, Igor Bubeła, Patryk Wachowiak, Jędrzej Natkowski, Dawid Białas, Maksymilian Smakulski, Antoni Małecki oraz Karol Skrzypczak uzyskali czas wspólny 29:03, zajęli 23. pozycję na 28 startujących drużyn. Najlepsza sztafeta męska uzyskała czas 24:57.

Dziękuje za udział w zawodach.

Ze sportowymi pozdrowieniami,

Marcin Sobiech.

Gospodarstwo ekologiczne „Kózka” w Łubowie klasa 3e

Gospodarstwo ekologiczne „Kózka” w Łubowie klasa 2a,2b

19 września klasy 2a i 2b, wybrały się do zaprzyjaźnionego już z naszą szkołą Łubowa. Wszyscy uczniowie aktywnie brali udział w wykopkach ziemniaków, utrwalili wiadomości na temat warzyw, zwierząt hodowlanych, a na koniec było ognisko i poczęstunek pyrami z gzikiem. Pogoda dopisała, więc wycieczka była bardzo udana.

Ogród ekologiczny w Wirach klasa 1b

Dzień chłopaka 3d