Daily Archives: 30 października 2017

Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w szachach

28 października 2017 r. w ramach Igrzysk Dzieci rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa  poznańskich Szkół Podstawowych  w szachach. Nasza odmłodzona w tym roku drużyna, (nie mogli w niej zagrać uczniowie klas VII ) spisała się nadzwyczaj dobrze. Debiutanci przed ostatnią rundą byli na 5 miejscu . Niestety pechowe kojarzenie ostatniej rundy i gra z niepokonaną drużyną Szkoły Polsko – Angielskiej  pozbawiła nas dobrego miejsca i ostatecznie ukończyliśmy turniej na 10 miejscu (o jedno oczko wyżej niż przed rokiem) . Zagraliśmy w składzie : Rafael Bętkowski  Cavalcante , Jakub  Małecki (obaj z klasy IV D ), Mikołaj Wejman z VI A  i Zuzanna Szyszka z klasy VI B .  Turniej składał się z 7 rund, z czego 3 zakończyły się  remisem , 2 wygraliśmy i 2 przegraliśmy jak się później okazało tylko z pierwsza i drugą drużyną turnieju.  Najlepiej zagrał Kuba Małecki zdobywając 5 punktów z 7 , pozostali zawodnicy również spisali się bardzo dobrze.  Za rok liczymy na miejsce w pierwszej piątce .

W. Walkowiak