Daily Archives: 8 listopada 2017

II Szkolny Turniej Szachowy o tytuł Mistrza Listopada

We wtorek 7 listopada 2017 r. rozegrany został 2 szkolny turniej szachowy  dla uczniów klas IV – VII o tytuł mistrza listopada. W turnieju zagrało 13 zawodników z klas IV – VI. Turniej składał się z 5 rund po 10 minut na zawodnika każda. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniej rundy, w której Jakub Małecki z klasy IV D pokonał swojego brata Antka z VI B i zajął 1 miejsce, a Mikołaj Wejman z VI A ograł Rafaela Bętkowskiego z IV D i wskoczył na drugą pozycję , spychając Rafaela na najniższy stopień podium .Przed miesiącem Rafael był na 2. miejscu, a Mikołaj na 3. miejscu.

Wyniki końcowe :

1 Małecki Jakub 9 pkt.
2 Wejman Mikołaj  8 pkt.
3 Bętkowski, Cavalcante Rafael 7 pkt.
4 Małecki Antoni 6 pkt.
5 Szyszka Zuzanna 6 pkt.
6 Małecki, Filip 6 pkt.
7 Jaraczewski, Jakub 5 pkt.
7 Machoj Adam 5 pkt.
9 Osiński Franciszek 4 pkt.
10 Mikołajczak Dominik 4 pkt.
11 Wojtkowiak Patryk 4 pkt.
12 Kromólski Jan 4 pkt.
13 Cichoń Marcel 2 pkt.

W klasyfikacji generalnej (do której zaliczanych będzie 5 najlepszych turniejów), za 1 miejsce zawodnik uzyskuje 15 punktów,  za 2  miejsce 14  itd.. Po 2 rozegranych turniejach  na prowadzeniu są :

1.R. Bętkowski Cavalcante  IV D   27 pkt.

2 . M. Wejman     VI A   27 pkt.

3 . S. Walkowiak  VII D   15 pkt

4. J. Małecki IV D 15 pkt.

5. A. Małecki VI B 12 pkt.

W. Walkowiak , M. Sobiech

Wycieczka uczniów klas szóstych do Palmiarni w Poznaniu

31 października 2017 r. uczniowie klas szóstych wybrali się do największej w Polsce Palmiarni, która znajduje się w Parku Wilsona w Poznaniu. Podziwialiśmy tam różne egzotyczne rośliny wśród nich: baobaby, bambusy, kaktusy, drzewo kakaowe, kiełbasiane i inne. Karmiliśmy złote rybki, próbowaliśmy nawiązać konwersację z papugami. Na koniec obejrzeliśmy piękną kolekcję motyli z całego świata.