Daily Archives: 3 grudnia 2017

Andrzejki kl 3d

Andrzejki kl 3a

Andrzejki kl 2a

30 listopada do klasy 2a przyszły uczennice klasy 7d, by przeprowadzić kilka andrzejkowych wróżb. Na wesoło, z humorem każdy przyjął wiadomość o imieniu wybranka/wybranki, czy też wieść o zawodzie wykonywanym w przyszłości. Wróżby wzbogaciliśmy tańcami, spędzając sympatyczne popołudnie w szkole.

Andrzejki klasa 1c

30 listopada uczennice z Samorządu Uczniowskiego w ramach obchodzonych Andrzejek, przygotowały wróżby dla uczniów 1 klasy. Dzieci chętnie brały udział w zabawach, poznając starodawne zwyczaje i tradycje.

Dzień pluszowego misia kl 1c

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

Dzień życzliowści

21 listopada na całym świecie obchodzony jest World hello day. Uchwalone w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych święto było wezwaniem do pokoju. W Polsce obchodzimy je pod nazwą Dzień Życzliwości, propagując wartości takie jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. W tym roku hasłem kampanii było „Znajdź NIĆ porozumienia”. Namawiamy do wzajemnego szacunku, uśmiechu i dobrej zabawy, która zawsze wsparta jest wszechobecną życzliwością. Co roku uczniowie klas I – III włączają się w działania mające na celu propagowanie szacunku, wzajemnego zrozumienia, pomocy, bezinteresownego działania na rzecz innych, bycia miłym, koleżeńskim. Tego dnia dzieci przychodzą ubrane na żółto – to symbol życzliwości i wykonują różne zadania.

Wycieczka klasy 3a, 3d do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie

Uczniowie klas trzecich z okazji świąt Bożego Narodzenia wybrali się na wycieczkę edukacyjną pod tytułem „Muzealne spotkania przy świątecznej choince”. Dzieci obejrzały przedstawienie świąteczne, zwiedziły okolicznościową wystawę czasową  „Zabawki naszych dziadków i rodziców”. Wszystkich zachwyciła żywa szopka bożonarodzeniowa, którą tworzą rzeźby postaci naturalnej wielkości oraz żywe zwierzęta. Podczas warsztatów  uczniowie wykonali  „ekologiczną choinkę”. Mieli również okazję  spotkać się z pracownikami Muzeum prezentującymi wyrób świeczek z prawdziwego wosku pszczelego o formach związanych z tematyką nadchodzących świąt.