Daily Archives: 6 grudnia 2017

„Ludzie zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie…”

Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie klasy 6 b zostali poinformowani o projekcie „Młodzi listy piszą”. Jest to projekt kierowany do szkół podstawowych i gimnazjum z całej Polski. My, nawiązaliśmy współpracę ze Szkołą Podstawową nr 2 w Olsztynie. Klasa 6 została zapoznana z harmonogramem projektu i przystąpiła do pisania listów.

Pierwsze listy były pisane do nieznajomych, opisywaliśmy w nich siebie i swoje zainteresowania. Gdy dostaliśmy odpowiedzi, emocji było mnóstwo, okazało się, że niektórzy mają wiele wspólnego z kolegą/koleżanką z Olsztyna.
W grudniu przypadło nam, jak tradycja nakazuje, wysłanie kartek z życzeniami świątecznymi.

Oto, co uczniowie mówią o udziale w projekcie:

„Udział w tym projekcie umożliwia mi poznanie nowych osób, a także doskonalenie pisania listów i świetną zabawę”. (Zuza)

„Możemy poczuć się jak w dawnych czasach, gdy pisano listy i wysyłano je pocztą”. (Laura)

„Ćwiczymy ortografię, staramy się ciekawie opisywać różne rzeczy”. (Dominika)

„Bardzo cieszę się, kiedy otrzymuję list, ponieważ kolega z Olsztyna lubi robić to samo co ja”. (Antek)

„Nauczyłam się pisać poprawnie listy”. (Pola)

„Poznaję miasto kolegi”. (Szymon)

Przed nami jeszcze kilka wysłanych i otrzymanych listów. Zakończenie projektu w czerwcu, ale mamy nadzieję, że nawiązane znajomości przetrwają o wiele dłużej.

Andżelika Barańska