Daily Archives: 18 grudnia 2017

„Poezja to taka malownicza bazgranina, z której wynika nic lub wszystko….”.

Dla Wojciecha Nowaczyka z klasy Vb poezja to próba przelania swoich myśli na papier. Uczeń w październiku  wziął udział w XXXII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Młodzieży Szkolnej O LAUR WIERZBAKA, który jest rozgrywany w trzech grupach. Wojtek napisał dwa wiersze, z których jeden pt. „Szkoła” został zakwalifikowany przez jury do publikacji w tomiku poezji pt. „Konstrukcje. Trzydzieści pięć Laurów Wierzbaka. Wiersze z lat 1982-2017”. 16 grudnia 2017 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród połączone z warsztatami poetyckimi.

Serdecznie gratulujemy Wojtkowi. Życzymy mu, by dalej tak „malowniczo bazgrał”.

Wielkie serca klasy Vb!

Uczniowie, rodzice i wychowawczyni klasy Vb przygotowali w tym roku paczki dla dzieci z Domu Dziecka w Kórnik-Bnin. W poniedziałek 11 grudnia, odbyło się wielkie pakowanie prezentów. Każdy przyniósł dar serca. Były i książki, gry, zabawki, słodkości, a także maskotki. Następnego dnia pojechaliśmy wręczyć paczki dzieciakom z pobliskiego Domu Dziecka. Uczniowie mieli szansę zadać nurtujące ich pytania, na które skrupulatnie odpowiadała pani dyrektor Domu Dziecka. Dla klasy Vb był to na pewno niezwykły wyjazd, z którego przywieźli piękną naukę.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie!

„Posiadanie jakiegokolwiek dobra nie daje radości, jeżeli nie dzielimy go z drugim człowiekiem”. (Seneka)

Wychowawczyni klasy Vb

Andżelika Barańska

Kwesta na rzecz hospicjum

Podczas grudniowych zebrań z rodzicami, w przedświątecznej atmosferze, młodzi wolontariusze z naszej szkoły sprzedawali pięknie ozdobione pierniki. Zebraliśmy 750 zł, które przekazaliśmy na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu.