Daily Archives: 20 grudnia 2017

Spotkanie czwartoklasistów z Barbara Kosmowską, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych

O tym,  jak to z koleżankami bywa, o dawaniu i odbieraniu komuś szansy, o byciu sobą i udawaniu, a także delikatności i szacunku wobec drugiego człowieka, samotności, przyjaźni, a przede wszystkim – potrzebie stawiania sobie ważnych pytań,  jeśli tylko zależy nam na byciu  mądrym i wrażliwym człowiekiem – to tylko niektóre z wielu kwestii poruszonych   podczas spotkania z panią Barbarą Kosmowską, jedną z najbardziej lubianych i cenionych autorek książek dla dzieci i młodzieży.

Nagrody i wyróżnienia, jakie pisarka otrzymała  za swoje książki, są najlepszą rekomendacją, by bohaterów Jej powieści uczynić mądrymi przewodnikami dzieci w drodze  do dorosłości.

Może to spotkanie pozostawi – oprócz fotografii – jeszcze jakiś ślad?

Nie tylko Pan Samochodzik

Czy przygody starego, dobrego pana  Samochodzika – choćby w nowej odsłonie – mogą jeszcze rozpalać wyobraźnię współczesnych nastolatków?

Siódmoklasiści mogli się o tym przekonać podczas spotkania  z kontynuatorem serii zapoczątkowanej przez Zbigniewa Nienackiego – panem Arkadiuszem Niemirskim.

Pisarz i jednocześnie satyryk z kabaretowym zacięciem wprowadził uczestników spotkania w świat detektywistycznych zagadek, literackich i muzycznych pasji, podzielił się również refleksjami na temat kondycji intelektualnej i emocjonalnej współczesnego człowieka i  jego zamiłowania do coraz nowszych  technologii.

Jest o czym myśleć i co wspominać…

Gwiazdkowy Turniej Szachowy

We wtorek 19 grudnia 2017 rozegrany został Gwiazdkowy Turniej Szachowy dla uczniów klas IV – VI. W turnieju zagrało 13 uczniów z klas IV–VI. Kolejny już raz najliczniej reprezentowana była klasa IV D, z której zagrało 5 szachistów . Zawody składały się z 5 rund po 10 minut na zawodnika każda.  Zwyciężył zdecydowanie Stasiu Walkowiak z klasy VII D wygrywając wszystkie 5 pojedynków, na 2 miejscu znalazł się Jakub Małecki z klasy IV D z jedną porażką, w decydującej 5 rundzie pokonał Rafaela Bętkowskiego, który był trzeci. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie nagrody.

Czołówka turnieju przedstawia się następująco  :

1. Stasiu Walkowiak VII D
  2. Jakub Małecki IV D