Daily Archives: 24 maja 2018

Wycieczka szkolna uczniów klas VI na Kaszuby i do Gdańska.

Uczniowie klas szóstych wyjechali w maju na wycieczkę na Kaszuby i do Gdańska. Weszliśmy na Wieżycę, najwyższe wzgórze pasm morenowych Wzgórz Szymbarskich. Zwiedziliśmy Szymbark, Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Największymi atrakcjami skansenu są: „Dom postawiony na głowie”, najdłuższa deska świata, Dom Sybiraka, bunkier Gryfa Pomorskiego. Zwiedzanie połączone było z zajęciami z wypieku tradycyjnego kaszubskiego chleba.

W Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich obejrzeliśmy zabudowę dawnej wsi kaszubskiej i kociewskiej. Znajdują się tu zagrody, dworki, chaty, wiatraki, kuźnia, kościół, szkoła z izbą lekcyjną. Podczas lekcji muzealnej w dawnej szkole uczniowie mieli okazję pisać gęsim piórem.

W Garczynie zwiedzaliśmy najstarszą w Polsce fermę strusi, odbył się pokaz „rozbijania strusiego jaja, poczym nastąpiła degustacja zrobionej z niego jajecznicy.

W Gdańsku zwiedziliśmy Długi Targ, Żuraw Gdański, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa. Muzeum II Wojny Światowej.