Daily Archives: 19 czerwca 2018

Odbiór świadectw i zaświadczeń
w sekretariacie szkoły
–  piątek – 22.06.2018 r. od godz. 8.00

Jak nie czytam jak czytam

To kolejna akcja, w której wzięliśmy udział. Czytać trzeba, bo każdy wie, że książka to wspaniały przyjaciel nie tylko do poduszki. Więc jak nie czytam? Jak czytam!!

Zielona szkoła klasa 3e

W dniach 4-6 czerwca 2018 r. klasa 3e uczestniczyła w Zielonej Szkole. Wyjechaliśmy do Mechlina, gdzie mieści się przepiękny Dwór Andrzejówka, otoczony mnóstwem zieleni. Dzieci miały okazję skorzystać z nauki czyszczenia i siodłania koni, a także doświadczyć krótkiej przejażdżki na grzbiecie jednego z nich. Oprócz tego mogły zaobserwować na własne oczy pracę kowala. Dzięki słonecznej pogodzie spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu – było ognisko, zabawy i gry ruchowe, a także zajęcia plastyczne i przyrodnicze w terenie. Wszystkie dzieci chętnie wzięły udział w nauce skakania przez linkę. Panowała bardzo miła atmosfera, aż szkoda było wracać do domu!

Zielona szkoła klasa 3d

Trudno opisać w kilku zdaniach to co tam przeżyliśmy i czego doświadczyliśmy. Samo miejsce przepiękne: czyste powietrze, dużo zieleni, mnóstwo komarów.. Jedzenie bardzo smaczne. Okazało się, że jako jedyna grupa zjedliśmy aż 22 bochenki chleba na kolację. Oczywiście były tam 3 klasy – nie tylko my. Cały czas przebywaliśmy na powietrzu. Mieliśmy: podchody, ognisko, dyskotekę, nocne czytanie „Małego księcia”, bitwy wodne, park linowy, zabawy „W chowanego”, gry „W dwa ognie”, obserwowaliśmy konie i oglądaliśmy mecz. Byliśmy ze sobą przez 3 dni!!!! I wytrzymaliśmy.

Szkoda tylko, że ta wyprawa była dopiero w trzeciej klasie. Zdjęcia oddają naszą radość, zmęczenie i zabawę na zielonej szkole w Kuślinie.