Daily Archives: 4 października 2018

Wycieczka szóstoklasistów do Muzeum Arkadego Fiedlera

Wycieczka do muzeum odbyła się 3.10.2018r. O godzinie 8:50 zebraliśmy się przed szkołą. W wydarzeniu brały udział wszystkie klasy 6 z naszej szkoły. Po sprawdzeniu obecności przez wychowawców, ruszyliśmy na przystanek autobusowy. Autobusem nr 54 dojechaliśmy do przystanku Piaśnicka/Kurlandzka, skąd tramwajem nr 18 dotarliśmy na Dworzec Główny w Poznaniu.

Podczas, gdy nasza wychowawczyni poszła kupić bilety na pociąg, my mogliśmy zwiedzić dworzec. Z peronu nr 6 o godz. 10:11 pojechaliśmy do Puszczykówka. Gdy wysiedliśmy z pociągu, od razu udaliśmy się do muzeum. Na miejscu panie podzieliły nas na dwie grupy.

Pan Arkady Radosław Fiedler zaprosił nas do repliki Piramidy Cheopsa. Tam opowiedział o niezwykłej mocy tego miejsca, a także historii swojej rodziny i książkach, które napisał. Następnie zwiedziliśmy statek Santa Maria, chłopcy większą uwagę poświęcili na przyjrzeniu się samolotowi, który został użyty w najnowszym filmie ,,Dywizjon 303”. Później weszliśmy do domu Arkadego Fiedlera, gdzie drugi syn pan Marek opowiedziało o powodach powstania książki ,,Dywizjon 303″. Omówił podróże swojego ojca, a także pamiątki z tych wojaży. Mogliśmy tam zakupić pamiątki np. łapacze snów i wisiorki. Obejrzeliśmy również wystawę poświęconą jednostce ,,Dywizjon 303″.

Po zwiedzeniu pomieszczeń, o godz. 12:00 udaliśmy się w drogę powrotną. Podróż przebiegła tak samo jak w pierwszą stronę.

Wycieczka była bardzo interesująca i zarazem edukacyjna.