Monthly Archives: październik 2018

Unihokej chłopców klas 4-6

Dnia 31.10.2018 r chłopcy klas 4 – 6 wzięli udział w turnieju unihokeja. Niestety podczas tych zwodów rozegraliśmy jeden mecz, ponieważ jedna ze szkół nie dojechała na zawody.

SP 18 – SP 12  5:0 1. SP 18
2. SP 61
3. SP 12 wo
SP 12 – SP 61 0:5
SP 61 – SP 18 1:5

Turniej szachowy o mistrzostwo października

TURNIEJ SZACHOWY O MISTRZOSTWO PAŹDZIERNIKA

W piątek 26 października odbył się turniej szachowy o mistrzostwo miesiąca. W zawodach zagrała rekordowa jak dotąd liczba 18 szachistów. Turniej składał się z 5 rund po 10 minut na zawodnika każda. Po pięciu partiach najlepszy okazał się Stanisław Walkowiak z klasy VIII D, który w decydującym pojedynku pokonał Filipa Małeckiego z V D, który mimo porażki był drugi, na najniższym stopniu podium stanął jego brat Jakub Małecki zdobywając 3,5 punktu, podobnie jak 4 zawodnik Adam Machoj z VII B. Wśród dziewcząt najlepiej zagrała Lidia Cegiel z klasy V D.

W.Walkowiak

„Ojczyzna” – wyjście do Teatru Polskiego klasy 2a, 2b, 2c

„Ojczyzna” to spektakl, który nas zaskoczył…. Zaczął się od wspólnego budowania muru z kartonów, na których każdy uczestnik zapisał swoje imię. Następnie aktorzy z kartonów niczym klocków, albo pojedynczych sylab, tworzyli kolejne konstrukcje. W symboliczny sposób pudełka stawały się domem, drogą, łodzią. Przesłanie „Ojczyzny” to komunikacja,  trud nieustannego budowania od nowa, razem.

„Opowiem Ci o wolności” – wycieczka klas 2a, 2b do Bramy Poznania

,,Opowiem Ci o wolności”- to tytuł warsztatów, w których uczestniczyliśmy 5.10. w Bramie Poznania. Opowiedziana przez animatorkę historia rodzeństwa i ich rodziny mieszkającej  na Śródce w czasach kiedy język polski był zabroniony nie tylko w szkole….. bardzo nas poruszyła. Dzieci czuły się źle z powodu tego, że wszędzie musiały posługiwać się językiem niemieckim, którego nie znały i nie rozumiały. Przez długich sto lat, rodzina Kasi i Michała językiem polskim posługiwała się tylko w domu, a na jej drodze stanęli ,,źli ludzie”, którzy odebrali im spokojne życie.  Przesłaniem historii była myśl: ,,Nie da się zabronić ludziom być dobrym dla innych, a od tego zaczyna się bycie wolnym człowiekiem……”

Dzień głośnego czytania – „Niepodległe czytanie”

,,Dniem głośnego czytania” rozpoczęliśmy realizację projektu ,,Sto lat Polsko!”.

Zaproszeni rodzice czytali nam fragmenty książek opowiadające o ich ulubionych bohaterach i wydarzeniach związanych z historią  Polski. Poznaliśmy wojenne losy Niedźwiedzia Wojtka, dzieciństwo Ignacego Paderewskiego, wiersze Jana Brzechwy, historię pradziadka koleżanki Emilki. Bardzo czekaliśmy na ten dzień i prosimy o jeszcze…

Dbamy o bezpieczeństwo

O tym jak zachowywać się bezpiecznie w szkole, w domu i na ulicy uczymy się od najmłodszych lat. Na początku każdego roku szkolnego odwiedzają nas policjanci, którzy  przypominają nam  o tych ważnych zasadach. W tym roku podobnie jak w ubiegłych latach naszą szkołę odwiedziły funkcjonariuszki Policji z Referatu do Spraw Nieletnich, które przybliżyły nam różne zagrożenia. Przypomnieliśmy sobie jak poruszać się w ruchu ulicznym, jak postępować w kontaktach z obcymi i kogo zaalarmować w razie niebezpieczeństwa. Po takiej wizycie, każdy czuje się bezpieczniejszy.

Aperture: 1.9
Camera: SM-J500FN
Iso: 160
Orientation: 1

Dzień chłopca klasy 1a, 1c, 2b, 2c, 3a

Dzień chłopca to miłe święto obchodzone co roku. Każda klasa na swój sposób świętowała ten dzień. Pierwszacy świętowali po raz pierwszy. W tym dniu każdy mógł bawić się swoimi ulubionymi zabawkami lub zagrać w ulubioną grę z kolegą z klasy.  W 2b dziewczynki obdarowały chłopców klockami,,Lego”. W 2c chłopcy wzięli udział w  „testach sprawnościowych”, poradzili sobie oczywiście bardzo dobrze i otrzymali nagrody. W klasie 3a, jak co roku dziewczynki przygotowały tyle upominków, ilu mają kolegów w klasie. Piękne, pomysłowe i kolorowe prezenty bardzo ucieszyły chłopców. Nie zabrakło też gromkiego „Sto lat” i wielu serdeczności.

XVIII Dzień Papieski

16 października 2018  obchodziliśmy w naszej szkole, XVIII Dzień Papieski który odbył się pod hasłem ,,Promieniowanie Ojcostwa”. Wspominaliśmy  w tym dniu, naszego  świętego papieża opowiadając historie z Jego życia.  Mamy nadzieję, że nasi uczniowie zapamiętają tą wyjątkowa postać i będą żyć na co dzień nauką Jana Pawła II.

A.Borowczyk