Daily Archives: 5 listopada 2018

Dzień czystego powietrza

DZIEŃ  CZYSTEGO  POWIETRZA

Już w październiku w naszej szkole rozpoczęliśmy akcję Dzień Czystego Powietrza. Na zajęciach wychowawczych nauczyciele przeprowadzili z uczniami pogadanki na temat zanieczyszczenia powietrza, jaki wpływa dla zdrowia ma powietrze, którym oddychamy nie tylko my ludzie, ale zwierzęta i rośliny. Przeprowadziliśmy akcję plakatową. W szkole zostały rozwieszone plakaty ostrzegające przed skutkami palenia śmieci w domach. W ramach akcji został również zorganizowany happening przeciwko spalaniu śmieci, pokazując jak mało z nas zdaje sobie sprawę, jak groźna dla nas i dla środowiska jest tzw. ”niska emisja” powodowana prze spalanie śmieci w niskich temperaturach. Uczniowie klas czwartych i piątych chętnie włączyli się w organizację i w działania, o czym świadczą  licznie przygotowane przez uczniów kolorowe plakaty i ulotki. Podczas happeningu towarzyszyło nam  nie tylko Słońce, dobry nastrój, ale i serdeczne spojrzenia, uśmiech ze strony mieszkańców Szczepankowa.
Koordynator akcji: Joanna Pawlak