Monthly Archives: grudzień 2018

Świąteczny wieczór filmowy.

Nasza szkoła to nie tylko lekcje, sprawdziany, klasówki… – to także miejsce, w którym uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje oraz spędzać czas w miłym towarzystwie. W związku z tym 20 grudnia zorganizowaliśmy dla uczniów klas IV-VI SP świąteczny wieczór filmowy. Ta kolejna integracyjna impreza przyciągnęła wielu uczniów, którzy świetnie się bawili. Dziękujemy za wspólne, miłe spotkanie😊
Dziękujemy też nauczycielom, którzy opiekowali się nami podczas imprezy😊

Zarząd samorządu uczniowskiego
Alicja Michalak
Maria Grzybek
Marika Bałażyk

Jasełka

21 grudnia 2018 klasa VII a, wraz z wychowawcą przygotowała apel z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego. Wspólnie kolędowaliśmy przy żłóbku nowo narodzonego Jezusa, i poznawaliśmy historię oraz  zwyczaje świąt Bożego Narodzenia w naszej ojczyźnie.

Wycieczka mikołajkowa do Uzarzewa klasy 1a,1b,1c

W grudniu klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego w Uzarzewie. Podczas zwiedzania uczniowie dowiedzieli się o zwierzętach egzotycznych oraz tych, które żyją w Polsce. Natomiast na warsztatach dzieci wykonały Mikołaja z papieru. Na koniec odbyło się radosne spotkanie z Mikołajem, który wręczył wszystkim uczestnikom drobne upominki.

Warsztaty świąteczne klasa 1c

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej.

Tradycją w naszej szkole stała się coroczna wizyta przedświąteczna w Domu Pomocy Społecznej w Pokrzywnie. Również w tym roku uczniowie naszej szkoły przygotowali część artystyczną, drobne upominki oraz upiekli ciasta, by w okresie przedświątecznym odwiedzić podopieczne DPS. Jak zwykle zostali tam miło i ciepło przyjęci, artyści nagrodzeni brawami oraz obdarowani własnoręcznie wykonanymi upominkami. Podczas tej wizyty było wszystko to co najważniejsze –radość, ludzka życzliwość i wzruszające spotkania.

Ewa Kalinowska

Stroiki świąteczne w klasie 1b

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie z klasy 1 b przygotowali  piękne stroiki świąteczne. Pracy było co niemiara, wszyscy byli zafascynowani i z ochotą zabrali się do realizacji zadania. Stroiki zostały wykonane z gąbki florystycznej, pachnących gałęzi oraz wielu ozdób. Jeszcze raz dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu stroików, dzięki którym powstały tak piękne dzieła.

Warsztaty świąteczne w klasie 2c

Uczniowie klasy 2c wraz z rodzicami spotkali się dwa popołudnia spędzili na warsztatach, podczas których wykonywali prace na kiermasz świąteczny. Dzieci i rodzice bardzo zaangażowali się i dlatego też powstały piękne dzieła. Pomysłów, fantazji i wyobraźni na udekorowanie bombek nie brakowało. Natomiast warsztaty robienia wieńców prowadzone były pod kierunkiem pani Marzeny z kwiaciarni Konefka. Każdy wieniec, który powstał był inny, wszystkie zachwycały.

Warsztaty rodzinne w 1a

W czasach kiedy wszyscy pędzimy,  warto zatrzymać się na chwilę i…..zrobić bałwanka. Ozdoby wykonywali rodzice ze swoimi dziećmi  podczas mikołajkowych warsztatów. Było nastrojowo i bardzo rodzinnie. Mieliśmy okazję lepiej poznać się i porozmawiać. Doskonale rozwijała się współpraca między grupami. Zabawa z wykonaniem bałwanka ze skarpetki oraz bombki wypełnionej nie tylko piórkami, ale i dziecięcymi marzeniami było wspaniała.

Mikołaj i warsztaty piernikowe w 1a

Rano, niespodziewanie do naszej sali musiał zajrzeć Mikołaj. Wspaniale, bo zostawił nam kalendarze adwentowe, a że to był 6 grudnia to już na początku mogliśmy skosztować 6 niespodzianek. Później było jeszcze lepiej, bo mieliśmy warsztaty z ozdabiania pierniczków, które zrobiła dla nas jedna z mam. Lały się lukry, czekolady i sypały kolorowe posypki. Oczywiście nie wszystko trafiało na pierniczki.. To było bardzo słodki dzień, a gdzie zmieścić śniadanie??

„Bieg ku wolności”- sztafeta klas I -III

Ostatnim zadaniem w ramach projektu „Sto lat Polsko” w jakim uczestniczyli uczniowie klas I – III  była sztafeta. Dzieci przygotowywały się do niej od kilku tygodni. 14 grudnia  trzy osobowe drużyny -przedstawiciele klas, stanęły na starcie biegu ku wolności. Publiczność nie zawiodła. Uczniowie pięknie ubrani w barwy narodowe, kibicowali wszystkim zawodnikom. Byli wygrani, bo tak jest na każdych zawodach, ale w tej akcji liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i postawy fair play.