Daily Archives: 6 lutego 2019

XVI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Jeżycjada, czyli Borejkowie i inni”

„Kiedy lubię jakąś książkę, chcę, żeby wszyscy ją przeczytali. A już zwłaszcza miłe osoby.”
                                                                               M. Musierowicz „Feblik”

Zapraszamy  wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjum bacznie śledzących losy bohaterów powieści Małgorzaty Musierowicz do udziału w konkursie czytelniczym.

Cele konkursu:

• popularyzacja twórczości poznańskiej pisarki – Małgorzaty Musierowicz
  • kształtowanie postawy wrażliwego i wnikliwego czytelnika
  • rozwijanie zdolności teatralnych

Warunki uczestnictwa:

Wymagana znajomość lektur:

• „Dziecko piątku”
  • „Kłamczucha”
  • „McDusia”
  • „Wnuczka do orzechów”
  • „ Ciotka Zgryzotka”

Etapy konkursu:

Konkurs odbywa się drużynowo.

Etap 1:

Reprezentanci danej szkoły ( maks. 3 osoby )  prezentują krótką scenkę przygotowaną spośród podanych pozycji książkowych.

Etap 2:

Konkurs drużynowy ze znajomości lektur.

Laureaci otrzymają nagrody książkowe, pozostali uczestnicy dyplomy uczestnictwa oraz nagrody pocieszenia. Opiekunowie otrzymają podziękowania i zaświadczenia.

Jury konkursowe oceni uczestników wg następujących kryteriów:

• sposób adaptacji tekstu literackiego do potrzeb teatru
  • grę aktorów
  • ogólny wyraz artystyczny
  • znajomość lektur
  • Konkurs odbędzie się dnia 9 maja 2019 r. o godz. 14. 00 w auli Szkoły Podstawowej nr 61 w Poznaniu. Wstępne zgłoszenie należy przesłać na adres szkoły do końca lutego  br.

Serdecznie zapraszamy!

Kontakt: Wiesława Jechalke 0- 61 8726 135 wjechalke@op.