Daily Archives: 9 marca 2019

Za kulisami teatru klasy IIa, IIb, IIc

Uczniowie klas drugich wybrali się do Teatru Wielkiego by dowiedzieć się jak wygląda życie od kulis, co można zobaczyć w teatrze po drugiej stronie kurtyny. Pani przewodnik zaprowadziła uczniów do garderoby artystów, sali baletowej, bankietowej. Uczniowie mieli okazję wejść na scenę i zobaczyć jak budowana jest scenografia do przedstawienia. Następnie wzięli udział w warsztatach na temat charakteryzacji, które połączone były z prezentacją rekwizytów i kostiumów.

Potyczki językowe w klasach I -III

Nauka języka od najmłodszych lat wpływa na dalsze procesy poznawcze dziecka. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który przypada 21 lutego, był doskonałą okazją do zabaw językowych w klasach I-III.

Członkowie koła Kulturka z klasy VIb przygotowali różne zadania i gry dla młodszych kolegów i koleżanek. Dziewczyny mogły sprawdzić się w roli nauczycieli, przy okazji „zobaczyć” ten zawód z drugiej strony. Uczniowie klas I-III bardzo aktywnie wzięli udział w ćwiczeniach językowych, mimo że nie wszystkie były dla nich łatwe. Myślę, że współpraca starszych uczniów z młodszymi daje niesamowite efekty. Obie grupy wiekowe mogły odczuwać satysfakcję z wyników swojej pracy.

Mamy nadzieję, że Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego był dla naszych młodszych uczniów owocną nauką osiągniętą poprzez wspaniałą zabawę.

Opiekun koła Kulturka

Andżelika Barańska