Daily Archives: 26 marca 2019

Poznańskie legendy

O dziejach Poznania – jak każdego starego miasta – opowiadają nie tylko kroniki historyczne, ale i utrwalone w pamięci ludzkiej podania i legendy. Uczniowie klasy IV c na lekcjach języka polskiego omówili najbardziej charakterystyczne. Praca w grupach przyniosła wspaniałe efekty w postaci plakatów i ciekawostek na temat poznańskich legend. Klasa IV c na pewno na długo zapamięta te lekcje.

Dzień Motyla- Dzień Wrażliwości.

21 marca świętowaliśmy Dzień Motyla- Dzień Wrażliwości. Podczas “Dnia Motyla” chcemy przekonywać innych, że pomaganie dodaje skrzydeł! Jak zwykle frekwencja była wyjątkowa i nie zabrakło osób, dla których działania Hospicjum Palium są ważne.  Wolontariusze z naszej szkoły wraz z panią Alicją Borowczyk i panią Andżeliką Barańską świętowali ten dzień w Urzędzie Miasta. Tam nasi Motyli Wolontariusze tworzyli wspólnie z gospodarzami przepiękne motyle z balonów!

Następnie przeszliśmy kolorowym korowodem  na Plac Wolności w Poznaniu. Podczas przemarszu rozdawaliśmy napotkanym poznaniakom nasze motyle! Chcieliśmy w ten sposób przekazywać naszą radość i energię, którą czerpiemy z wolontariatu.

Na Placu Wolności połączyliśmy się z osobami ze Stowarzyszenia Na Tak, które w tym dniu obchodziło Światowy Dzień Zespołu Downa.

Dziękujemy naszym wolontariuszom, którzy przyczynili się do tego, że Dzień Motyla był taki piękny.