Daily Archives: 4 maja 2019

Ortograficzna corrida

Projekt „ Ortograficzna corrida”

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 61 w Poznaniu

Adresat projektu : uczniowie klas IV – V

Czas realizacji : 1 półrocze

W tym roku szkolnym w naszej szkole powstał Klub Ortografitti, który spotkał się z dużym zainteresowaniem czwartoklasistów. Gadżety, które otrzymali uczniowie od Wydawnictwa, wzbudziły entuzjazm i wzrost motywacji do wytężonej pracy nad poprawnością ortograficzną. Coraz więcej uczniów chce brać udział w zajęciach, dołączyli również uczniowie z klasy piątej.

Pierwsze dyktando w klasie czwartej stało się okazją, by wypowiedzieć wojnę „bykom” ortograficznym. Uczniowie wypisywali wyrazy z trudnością ortograficzną i tworzyli do nich ilustracje. Następnie każdy utworzył własne opowiadanie z wybranymi wyrazami. Powstały bardzo ładne prace, a co najważniejsze – bez błędów ortograficznych. Kolejnym zadaniem dla grup było pogrupowanie wyrazów wg części mowy. Na koniec klubowicze bawili się w „biegane dyktando” .