Daily Archives: 30 maja 2019

Wyniki Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”

Niezmiernie miło poinformować mi o wynikach Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Poniżej lista osób nagrodzonych:

KLASY 2

KLASY III Gim.
Kieronczyk Filip – wyróżniony

„W krainie baśni”

Projekt „ W krainie baśni”

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 61 w Poznaniu

Adresat projektu : uczniowie klas IV – V

Czas realizacji : 2 półrocze

Podczas realizacji projektu „ W krainie baśni” uczniowie wypisywali słownictwo baśniowe z trudnością ortograficzną, ilustrowali wyrazy. Próbowali swoich sił w tworzeniu baśniowych historii. Jedna z uczennic otrzymała wyróżnienie w Szkolnym Konkursie „ I ty możesz zostać baśniopisarzem”. Baśń Ch. Perraulta „ Wróżki” stała się inspiracją do stworzenia scenariusza teatralnego. Uczniowie wykazali się dużą inwencją i ogromnym zaangażowaniem w przygotowanie etiudy teatralnej na podstawie baśni. Przygotowali stroje, rekwizyty, scenografię. Tak przygotowane przedstawienie zaprezentowaliśmy młodszym uczniom z klasy pierwszej. Członkowie klubu przygotowali dla pierwszoklasistów zagadki, rozsypanki wyrazowe z trudnymi wyrazami, puzzle z postaciami z bajek oraz słodkie upominki. To było bardzo ciekawe i miłe spotkanie, podczas którego czwartoklasiści mogli zaprezentować swoje umiejętności i podzielić się swoją wiedzą.

Szkolny Konkurs Literacki „ I ty możesz zostać baśniopisarzem”

W maju 2019 r. odbyło się rozstrzygnięcie  Szkolnego Konkursu Literackiego na napisanie baśni. Wyróżnienia otrzymały: Marta Pachciarek z kl. IV b oraz Anna Jindra z kl. VIII c. Wyróżnione prace zostaną opublikowane w czerwcowym numerze gazetki szkolnej. Gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów literackich, na miarę znanego duńskiego baśniopisarza – H. Ch. Andersena.