Daily Archives: 4 czerwca 2019

Wycieczka klas V na Farmę „Kalina”

W maju klasy piąte pojechała na wycieczkę do miejscowości Łasko, położonej na obszarze Pojezierza Dobiegniewskiego i Równiny Drawskiej. Tam przez trzy dni aktywnie spędzały czas na Farmie Kalina. Przygoda rozpoczęła się w aurze pochmurnej i deszczowej, ale te niesprzyjające okoliczności nie zniechęciły dzieci do radosnego i entuzjastycznego udziału w licznych grach i zabawach na rozległym terenie Farmy. Była baloniada, piłka nożna, zabawy na dmuchańcach, wędkowanie w pobliskim jeziorze, gra w kołki i dyskoteka.

Drugiego dnia pojechaliśmy zwiedzać Szczecin. Zobaczyliśmy Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskim, Filharmonię, a także podziemia miasta. Pogoda wreszcie nas rozpieściła. Majowe słońce przypiekło niejedną buzię. Po powrocie czekała już na nas kolacja przy ognisku i kolejna porcja zabaw. Posileni opiekanymi kiełbaskami, najbardziej wytrwali wędkarze udali się na pomost łowić ryby.

Ostatniego dnia nie można było pospać dłużej. Na dzieci czekała masa nowych wyzwań: park linowy, pieczenie ciasteczek, rysowanie 3D, zabawa GPS. Po obiedzie wyruszyliśmy do Poznania – zmęczeni, szczęśliwi, opaleni i pewnie trochę stęsknieni. Kto wie…