Daily Archives: 10 czerwca 2019

Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

Nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w akcji czytelniczej organizowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. 9 czerwca o godz. 10.00 zebraliśmy się na boisku szkolnym, by czytać. Łącznie w akcji wzięło udział 376 uczniów. Każdy zabrał ze sobą ulubioną książkę, koc i w promieniach słońca przenosiliśmy się do różnych światów przedstawionych na kartach powieści, opowiadań, komiksów itp. Głównym celem od pierwszej edycji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką. Po prostu chcemy dać każdej uczennicy i każdemu uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych okolicznościach. Tego, na co każdy ma ochotę, bez dorabiania wielkiej filozofii. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli radości z czytania, a książkę wciąż traktują jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy. Niech się przekonają, że czyta nie tylko garstka najlepiej uczących się rówieśników, ale wszyscy – łącznie z nauczycielami.

Akcja miała na celu m.in.:

1. Zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15. roku życia), i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży.

2. Promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo.

3. Pobicie ustanowionego 8 czerwca 2018 r. rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu, wynoszącego 406 825 osób.

Koordynator
Andżelika Barańska

Mistrzostwa Smoczych Łodzi „Dragony 2019” – Drużyny SP 61 na podium

W sobotę 8.06.2019r. na torze regatowym Malta uczniowie klas IV-V startowali w XI Mistrzostwach Smoczych Łodzi „Dragony 2019”. Zawodnicy po raz pierwszy brali udział w wyścigach i pomimo zaciętej rywalizacji zdołali odeprzeć atak przeciwnika. Nasze „smoki” dzięki swojej determinacji i woli walki stanęli na podium zajmując I i III miejsce.

Zwycięzcami wyścigów są;

miejsce I
Marcel Cichoń kl. 5b
Filip Kaźmierowski kl.5c
Jakub Małecki kl. 5d
Piotr Majewski kl.5b
Franek Osiński kl.5d
Mateusz Jaskulski kl.4a
Gabriel Potocki kl.4d

miejsce III
Maja Adamczyk kl.5a
Kasia Data kl.5a
Zuzanna Gałka kl.4a
Agata Szymkowiak kl.5b
Klaudia Radaj kl.5a
Maja Słaboszewska kl.4a
Martyna Skorlińska kl.b
Natasza Sadłowska kl 4c

Dziękuję rodzicom zawodników, którzy licznie przybyli na zawody i dopingowali wspierając naszych zwycięzców oraz trenerowi KS Posnania Maciejowi Kasprzakowi

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Agnieszka Konieczna