Daily Archives: 6 października 2019

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Od rana w naszej szkole odbywały się egzaminy z tabliczki mnożenia. Liczna grupa uczniów klas IV i V dostała certyfikat potwierdzający bezbłędną znajomość tabliczki. Uczniowie przygotowali rymowanki dotyczące tabliczki mnożenia, które ozdobiły korytarz szkolny. Kolejne takie dni za rok. Wszyscy na pewno przygotujemy się po to aby jak najwięcej z nas zostało mistrzami.

Wycieczka do Biskupina

We wtorek 1 października 2019 roku wszystkie klasy piąte wybrały się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Podczas zwiedzania uczniowie mogli zobaczyć neolityczną wioskę oraz zwiedzić prehistoryczne domy, w których przebywali mieszkańcy wioski. Kolejką wąskotorową udaliśmy się do Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji. Ostatnim punktem wycieczki było przepłynięcie na wyspę Ostrów Lednicki.

Bogaci w wiedzę i nowe doświadczenia oraz wspaniałe pamiątki wszyscy wrócili szczęśliwi z tej niesamowitej podróży w czasie.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października uczniowie klas III wzięli udział w międzynarodowej akcji – Dniu Tabliczki Mnożenia. Wcześniej przygotowywali się sumiennie powtarzając tabliczkę mnożenia. Podczas klasowych konkursów wyłoniono zwycięzców – mistrzów, którzy otrzymali certyfikaty potwierdzające bezbłędną znajomość „tabliczkowej wiedzy”. Gratulacje!

Wycieczka IIIa i IIIc do Szreniawy

Klasy III wybrały się we wrześniu na coroczne warsztaty plenerowe „Jesień na wsi”, organizowane w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu rolno – spożywczego w Szreniawie. Uczniowie na licznych stanowiskach interaktywnych i pokazach, poznali jak wyglądały jesienne prace gospodarskie związane ze zbiorami i przygotowaniami do zimy. Każdy mógł spróbować własnych sił i wziąć udział w jesiennych wiejskich zajęciach.