Daily Archives: 12 października 2019

Dzień chłopca 1b, 3b, 3c

Pomysłów na świętowanie tego dnia jest wiele. W klasie 3b uczniowie ozdabiali kubki za pomocą lakierów do paznokci, które wlewane były do zimnej wody znajdującej się w miskach. Chłopcy otrzymali również dyplomy super chłopaka oraz słodycze. W klasie 3c dziewczynki przygotowały dla kolegów z klasy różna konkursy sprawnościowe oraz pytania. Uczestnicy zabawy kręcili kołem, losując w ten sposób zadanie do wykonania. Zabawa była wspaniała. Chłopcy na zakończenie otrzymali kolorowe skarpetki.

Dzień Ziemniaka

Tradycją naszej szkoły jest obchodzony na początku września Dzień Zimniaka. Klasy w różny sposób świętują poznańską pyrkę. Pierwszacy z 1b wykonywali ludziki z ziemniaków, a uczniowie klasy 3c robili sałatki warzywne oraz brali udział w konkursie na najdłuższą obierkę.

Cała Polska czyta dzieciom – kl.2a

Spotkanie z Policją

30 września gościli u nas funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto w celu przeprowadzenia pogadanki na temat:

• bezpiecznego poruszania się po drogach,
  • sygnalizacji świetlnej,
  • kontaktów z obcymi,
  • znaków drogowych,
  • bezpiecznej drogi do szkoły i ze szkoły,

Bardzo dziękujemy i zapraszamy znowu przed wakacjami.

Sprzątanie świata kl.2a

Wykopki 3b

Klasa 3b Dzień Ziemniaka spędziła na wycieczce. Uczniowie zostali zaproszeni do gospodarstwa rodziców koleżanki z klasy. Zabawa, ale i praca wszystkim bardzo się podobała.

Klasa 2c i 3b w Jeziorach

26 września odbyła się wycieczka do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Dzieci oglądały filmy przyrodniczo-edukacyjne nt. fauny i flory występującej w Wielkopolskim Parku Narodowym. Następnie zwiedzały Muzeum Przyrodnicze oraz wypełniały karty pracy. Dzieci spacerowały po ścieżce dydaktycznej oraz brały udział w konkursie plastycznym/warsztaty przyrodnicze.

Uczniowie klasy 2a i 2b w Jeziorach

25 września pojechaliśmy na spotkanie z przyrodą do Ośrodka Muzealno – Dydaktycznego Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach. Najpierw mieliśmy zajęcia na ścieżce dydaktycznej „Leśna szkoła”. Potem
w niecodzienny sposób zwiedzaliśmy muzeum wypełniając kartę pracy ciekawostkami i informacjami, które sami musieliśmy odnaleźć w różnych salach. Następnie oglądaliśmy filmy edukacyjno – przyrodnicze, w których Mały uświadamiał nas jak należy zachowywać się w lesie, a Kaktus wręcz przeciwnie – ciągle robił coś nie tak. Na koniec wzięliśmy  udział w konkursie plastycznym pt.: „Las – tyle się tu dzieje”, gdzie każdy z nas mógł za pomocą farb lub pasteli przedstawić jak widzi otaczającą go przyrodę i życie w niej tętniące.

Wycieczka była bardzo pouczająca i z pewnością po raz kolejny przekonaliśmy się, że lepiej uczyć się w terenie niż w ławce szkolnej.