Daily Archives: 15 października 2019

Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów

Wolontariusze z Motylego wolontariatu w sobotę 12 października 2019 r. brali udział w Drzwiach Otwartych w Hospicjum Palium w ramach obchodów Światowego Dnia Opieki Paliatywnej i Hospicjum.

Uroczyste otwarcie tego wydarzenia odbyło się o godz. 11.00. W dalszej części wysłuchaliśmy występów Michała Zatora i Barbary Szelągiwicz oraz koncertu sopranistki Marty Wryk. Uczestniczyliśmy w otwarciu wystawy fotograficznej pana Jacka Gulczyńskiego pt. Mistycyzm oraz poświęceniu Kapliczki Matki Bożej Niepokalanej w Ogrodzie przy Hospicjum Palium.

Pragnęliśmy zaznaczyć wagę opieki paliatywnej i w widoczny sposób pokazać pacjentom Hospicjum Palium oraz ich rodzinom, jak bardzo nam na nich zależy.

Święto demokracji

Tradycją w naszej szkole stały się coroczne wybory do Zarządu samorządu uczniowskiego. Również w obecnym roku szkolnym uczniowie zgłosili swoje kandydatury do Zarządu i podjęli rywalizację o funkcję przewodniczącego SU. Jak zwykle demokratyczne wybory zostały poprzedzone kampanią wyborczą i debatą kandydatów. Po głosowaniu Komisja Wyborcza przeliczyła głosy i ogłosiła wyniki. Przewodniczącą SU została Paulina Kędzia, która uzyskała najwyższą ilość głosów. Dla uczniów naszej szkoły dzień wyborów stał się prawdziwą lekcją demokracji.

Ewa Kalinowska