Daily Archives: 30 października 2019

Lekcja ciszy i ciemności

Na podsumowanie omawiania noweli Bolesława Prusa uczniowie klasy Vc uczestniczyli w lekcji języka polskiego, która miała im pomóc zrozumieć osoby niewidome. Uczniowie usiedli w kręgu i zasłonili oczy opaską. Wysłuchali tekstu, który przybliżył im postać dziewczynki z „Katarynki”, a także życie osób niewidomych oraz to z jakimi problemami muszą się borykać na co dzień.

Następnie piątoklasiści dowiedzieli się, jak powinni zachować się kiedy ktoś, kto jest niewidomy poprosi ich o pomoc. Wybrani uczniowie mogli zmierzyć się z wykonaniem różnych zadań, np. wycięcie koła, ułożenie puzzli, rozpoznanie budyniu. Na koniec uczniowie opisali lekcję i dokonali jej oceny.

Cel został osiągnięty – wszystkim się podobało, a co najważniejsze wszyscy zadeklarowali, że będą wykazywać większe zrozumienie dla osób niewidomych.

Andżelika Barańska