Daily Archives: 3 listopada 2019

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

28 października 2019r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. W konkursie udział wzięło 17 uczniów z klas ósmych, siódmych i szóstych.

Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowali się:

Aleksandra Żyniewicz z klasy 6d oraz Antoni Małecki z klasy 8b.

Gratulujemy!

Święto Komisji Edukacji Narodowej

Dzień 14 października upamiętnia powstanie pierwszej na ziemiach polskich Komisji Edukacji Narodowej. Tradycyjnie tego dnia wszyscy nauczyciele oraz pracownicy szkoły mają swoje święto.

W tym roku to szczególny dzień, gdyż szkoła obchodzi 60 lat od rozpoczęcia działalności. W klasach I – III uczniowie przystąpili do projektu edukacyjnego „Łączymy pokolenia”, by uczcić to wydarzenie.Przez cały rok będą odbywać się różne działania przybliżające dzieciom tradycje szkoły. Radosne świętowanie zaplanowano w maju.

Niezwykłe spotkanie teatralne klasy Ib

24  października 2019r klasa 1b udała się do Biblioteki Pedagogicznej, w której dzieci wysłuchały legendy w formie teatrzyku Kamishibai. Kamishibai to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię. Każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Metoda teatru ilustracji Kamishibai jest interesującą formą pozwalającą opowiadać historie i pokazywać atrakcyjne obrazy.  Dzieci słuchały jak zaczarowane, nie mogąc doczekać się co będzie dalej. Następnie dzieci przygotowywały  obrazki z postaciami, które pojawiły się w legendzie i które zostały wykorzystane do utworzenia wspólnej,  klasowej gry.