Daily Archives: 11 listopada 2019

SZACHY DRUŻYNOWE

9 listopada w Zespole Szkół Łączności w Poznaniu  rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w szachach . Rozegrane zostały dwa turnieje organizowane przez Poznański SZS . Igrzyska Dzieci , dla uczniów z rocznika 2007 i młodszych i Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla rocznika 2005 i młodszych . W obu kategoriach wiekowych zagrały nasze drużyny . W grupie młodszej zagrali : Jakub Małecki , Filip Małecki , Patryk Wojtkowiak i Aleksandra Żyniewicz , turniej składał się z 7 rund po 15 minut na zawodnika każda . Po przegranej w pierwszej rundzie nic nie zapowiadało końcowego sukcesu – drużyna nasza po 5 rundach zajmowała 2 miejsce i utrzymała je do końca wyrównując historyczny sukces z przed 8 lat .- kończąc turniej na 2 miejscu i awansując do Mistrzostw Wielkopolski .

W Grupie  starszej zagrała drużyna w składzie Adam Machoj , Mikołaj  Wejman , Antek Małecki i Lidia Cegiel zagrała również bardzo dobrze zajmując ostateczni najmniej lubiane przez sportowców 4 miejsce .

Gratulujemy doskonałego wyniku , turniej wojewódzki rozegrany zostanie 2 grudnia , trzymamy kciuki za naszych szachistów .

Wojciech Walkowiak