Daily Archives: 14 listopada 2019

Święto Niepodległości

Uroczystości związanie z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę , rozpoczęły się w naszej szkole 7 listopada. Apel przygotowały klasy 4a i 6c. Podczas spotkania śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, takie jak „Przybyli ułani pod okienko”, czy „My pierwsza Brygada”. Uczennica klasy 5a -Zuzanna Gałka uświetniła spotkanie solowym wykonaniem piosenki Czerwonych Gitar „Biały Krzyż”. Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy „Rotę”, jedną z najpiękniejszych i najważniejszych pieśni patriotycznych.

Następnego dnia społeczność szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”. Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zaprosiły szkoły, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do wspólnego odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o godz. 11:11. Przedsięwzięcie było kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą. Zgromadziliśmy się na placu przed budynkiem szkoły i pod czujnym okiem naszej pani dyrygent – Kasi Matelskiej  zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego.”