Daily Archives: 24 listopada 2019

Święto wolontariatu!

Już po raz drugi nasi wolontariusze oraz koordynatorki p. Alicja Borowczyk i p. Andżelika Barańska wzięli udział w „Dniu Wolontariusza”, który został zorganizowany przez Hospicjum Palium wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 6 w Poznaniu na os. Rusa. To w jej gościnnych progach mogliśmy świętować dobro, które udaje nam się tworzyć.

W sobotnie popołudnie 23 listopada mieliśmy okazję spotkać się z wolontariuszami z różnych szkół. Uczestniczyliśmy  również w grze wolontariuszy, a także tańcach i zabawach.

Był to dla nas jak zwykle niezwykły czas.

Pomaganie dodaje skrzydeł!

II miejsce „Szczepankowskich malin”

Grupa uczniów z klas VIII b wraz z opiekunem p. Andżeliką Barańską wzięła udział w grze miejskiej „Literacki Poznań”.

Gra miejska pt. „Literacki Poznań” zorganizowana przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Oddział w Poznaniu odbyła się 20 listopada 2019 r.. Wzięło w niej udział 8 drużyn uczniów z kl. 6 – 8 szkół podstawowych Poznania i powiatu. Młodzież przemierzała miasto szlakiem pisarzy i poetów. Musieli wykazać się znajomością polskich noblistów, ćwiczyli umiejętność wyszukiwania informacji, czytania ze zrozumieniem, układania lepieja. Literackimi bohaterami byli m.in. J.I. Kraszewski, Klemens Janicki, Arkady Fiedler, Kazimierz Nowak, Wisława Szymborska.

Nasza drużyna zajęła drugie miejsce w składzie: Dominika Grześkowiak, Adam Machoj, Maria Skręta, Bartosz Skrzypczyński pod opieką p. Andżeliki Barańskiej.

Serdecznie gratulujemy!