Daily Archives: 17 grudnia 2019

Śniadanie daje moc klasa 1b

Klasa 1B wzięła udział w programie „Śniadanie daje moc”, którego celem było uświadomienie dzieciom jak ważne jest dla zdrowia codzienne śniadanie, gdyż dzięki niemu jesteśmy zdrowi, pełni energii, co daje nam równy start w szkolnych obowiązkach. Tego dnia dzieci miały możliwość wielozmysłowo poznać różnorodne nasiona i produkty zbożowe, poznały produkty w których występuje białko zwierzęce i dowiedziały się dlaczego jest tak ważne w diecie każdego człowieka. Uczniowie poznali sposób działania mydła na podstawie doświadczenia, oraz zapoznali się z zasadą prawidłowego mycia rąk. Po części dydaktycznej przyszedł czas na wspólne śniadanie przy jednym dużym stole z udziałem rodziców. Dzieci samodzielnie przygotowały plastusiowe kanapki ze zdrowych produktów, a po śniadaniu wspólnymi siłami stworzyliśmy piramidę żywności.