Daily Archives: 20 grudnia 2019

Mikołajkowy turniej w piłkę nożną

W czwartek 19 grudnia, odbył się w naszej szkole Mikołajkowy turniej piłki nożnej klas 6-8. W szranki rywalizacji stanęło 8 zespołów klasowych, podzielonych na dwie grupy.

Jak się okazało, zmagania były bardzo zacięte co potwierdziły liczne wyniki remisowe oraz walka do ostatnich sekund . Po rozegraniu fazy grupowej zwycięzcy grup wystąpili w meczu finałowym turnieju.

Obsada ostatniego meczu mogła być dla wielu zaskoczeniem ponieważ w finale naprzeciwko siebie stanęła klasa 6a i 6c. Do wyłonienia zwycięzcy, potrzebne były 4 serie rzutów karnych. Ostatecznie najlepszym zespołem okazała się reprezentacja klasy 6c.

Na najniższym stopniu podium uplasowała się klasa 8a. Brawa dla wszystkich uczestników za zaangażowanie i walkę o każdy centymetr boiska.

Marcin Bromberek

Razem na święta

W grudniu szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez MEN, której celem była pomoc potrzebującym, wzrost empatii, kształtowanie wśród uczniów odpowiedzialności za druga osobę, uwrażliwienie na los innych.

Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli zorganizowali wiele działań, mających na celu pomoc drugiemu człowiekowi:

– uczniowie klas I – III przygotowali świąteczne kartki, które zostały przekazane seniorom z parafii

– we współpracy z Radą Osiedla na terenie szkoły, zorganizowano zbiórkę ręczników i koców dla zwierząt ze schroniska przy ul. Bukowskiej

– klasa VIIa wraz z wychowawcą, we współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi,  zorganizowała zbiórkę artykułów plastycznych i gier dla dzieci przebywających na oddziałach hematologii poznańskiego szpitala przy ul. Szpitalnej

– uczniowie klasy IIIc wraz z wychowawcą, odwiedzili emerytowanych nauczycieli oraz seniorów z parafii, przekazując im kartki świąteczne i słodkie niespodzianki przygotowane przez Caritas parafii p.w św. Józefa

– Uczniowie z Samorządu uczniowskiego wraz z opiekunem panią Ewą Kalinowską, udali się z przedświąteczną wizytą do DPS w Pokrzywnie. Celem wyjścia było uwrażliwienie uczniów na potrzeby ludzi starszych, chorych i samotnych. Oprócz występu artystycznego, przekazano upominki dla mieszkanek Domu Pomocy Społecznej. Do akcji włączyli się również rodzice, którzy upiekli ciasta w ramach poczęstunku. Samorząd uczniowski już po raz czwarty zorganizował wyjście do DPS w Pokrzywnie.

– zbierano skarpety oraz żywność dla osób bezdomnych

– uczniowie ze starszych klas pod kierunkiem pani Alicji Borowczyk przygotowali paczki dla dzieci z Domu Dziecka

– uczniowie klasy VIII b podczas spotkania świątecznego, przekazali zebrane artykuły szkolne uczniom Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Otwarte drzwi”