Daily Archives: 30 stycznia 2020

BEZPIECZNE FERIE – SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM WOPR

We wtorek 21 stycznia 2020 roku w szkole odbyło się spotkanie z Ratownikiem WOPR Wielkopolska panem Bartłomiejem Banachowiczem. Celem spotkania było uświadomienie uczniom zasad bezpieczeństwa podczas ferii.

Ratownik opowiedział uczniom jak bezpiecznie spędzać czas w górach zimą podczas wycieczek pieszych. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego zachowania na lodzie, obejmujące m.in budowę tafli, sposób przemieszczania się po lodzie, miejsca niebezpieczne oraz zagrożenia wynikające z załamania się lodu.

Ratownik popularyzował bezpieczne korzystanie z miejskiego lodowiska, zamiast zamarzniętych zbiorników wodnych. Elementem pogadanki były także wskazówki postępowania w sytuacji zagrożenia – wezwania pomocy służb ratowniczych. Świadome działanie może przyśpieszyć akcję ratowniczą! Na zakończenie spotkania przeprowadzono dyskusję z uczniami oraz wymianę doświadczeń.

Ferie zimowe to upragniony czas zabaw na śniegu i lodzie, ale bezpieczeństwo naszych uczniów jest na pierwszym miejscu!

rbt

Agnieszka Konieczna