Monthly Archives: marzec 2020

SZKOLNA GALERIA

Zapraszam do obejrzenia prac naszych uczniów powstałych w ostatnim, trudnym dla nas wszystkich czasie. Sztuka otwiera nam dostęp do naszych głębokich emocji, potrzeb i lęków. Pozwala pokonać problem z którym się borykamy. Zobaczmy zatem „co siedzi” w Naszych głowach.

Kinga Berdysz

Wyjście na kręgle kl.3c

W tym roku klasa 3c Dzień Kobiet świętowała w kręgielni Gravitacja. Podzieleni na drużyny, uczniowie doskonale się bawili.

Ogłoszenie

W związku z zawieszeniem zajęć z uwagi na ochronę zdrowia dzieci i pracowników szkoły w Szkole Podstawowej nr 61 został powołany Sztab Kryzysowy. Jego zadaniem jest opracowanie strategii działań edukacyjnych w okresie od 11.03.2020 do 24.03.2020. Prosimy o systematyczne śledzenie informacji od nauczycieli, którzy wyznaczą uczniom zadania do samodzielnej realizacji a także będą służyli wsparciem i pomocą korzystając z TIK.

Tamara Przybyła-Bartczak

Zawody naszych rodziców kl.2b

Dnia 5 marca, klasę 2 b odwiedziła mama Piotrusia, która jest architektem i urbanistą w Urzędzie Miasta Poznania. Dzieci miały możliwość nie tylko zapoznać się z zawodem architekta i urbanisty, ale również dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat naszego miasta i jego zagospodarowania. Oglądaliśmy makiety i plany, a także interesujące filmy, prezentujące jak w przyszłości może wyglądać Poznań. Maluje się przed nami wspaniała przyszłość, kto wie, być może w zawodzie architekta.

UWAGA!!! Zawieszenie zajęć.

Szanowni Państwo

Powołując się na rekomendacje Miasta Poznań jako organu prowadzącego informuję, że szkoła będzie zamknięta w dniach od 11 do 24 marca br.
Decyzję taką podjęto by zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Dyrektor SP61
Tamara Przybyła-Bartczak

Zaprogramuj przyszłość

„Zaprogramuj przyszłość” to projekt, dzięki któremu uczniowie z klas 1-3 uczą się podstaw programowania i rozwijają umiejętności cyfrowe w praktyce.

W projekcie uczestniczą uczniowie z klas, których wychowawcy uczestniczyli w 32h szkoleniach,podczas których zapoznali się z metodyką nauczania programowania najmłodszych, programowaniem offline (między innymi z wykorzystaniem maty do kodowania), aplikacjami uczącymi kodowania i wprowadzającymi do programowania, robotyką i mechatroniką dla najmłodszych oraz językiem Scratch.

Dzięki udziałowi nauczycieli w projekcie „Zaprogramuj Przyszłość”  szkoła, otrzymała sprzęt, który wykorzystywany jest do nauki programowania i rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów: matę do kodowania, tablet, robota, płytki mechatroniczne oraz gry edukacyjne.

Projekt został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, a realizowany jest przez Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

realizatorzy zajęć
A.Draht, M. Nowicka – Sitek

Mali Badacze na Targach Edukacyjnych

XXIV Targi Edukacyjne połączone z Targami Książki to nie lada wydarzenie dla każdego miłośnika wiedzy. Na tę wycieczkę już dawno czekaliśmy. Podobnie jak w latach ubiegłych tak i teraz nie mogło  zabraknąć tam Małych Badaczy. Mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazach chemicznych, braliśmy udział w konkursie zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu – nt:  ”Co wiemy służbach niosących pomoc”., rozmawialiśmy o pracy Grup Realizacyjnych zwanych także grupami szybkiego reagowania w Policji, mierzyliśmy sobie refleks, oglądaliśmy zagrożenia w „mini domu”, część z nas wykonała prace pod okiem wykładowców z Uniwersytetu Plastycznego, a część z nas wierciła w drewnie….itp. Wiele się działo i czasu na przerwę było mało. Na ostatnie dwie godziny udaliśmy się na Targi Książki i to zdecydowanie było za mało czasu. Pozycji książkowych, komiksów, albumów i wiele innych gadżetów było mnóstwo.

Podsumowując, każdy znalazł coś dla siebie i wszyscy wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni do szkoły.

Mistrzostwa klas VIII w szachach

6 marca rozegrane zostały mistrzostwa klas VIII w szachach, na starcie stanęło 9 zawodników. Turniej składał się z 5 rund po 10 minut na zawodnika każda. Decydującą o mistrzostwie okazała się runda 3, w której spotkali się faworyci do zwycięstwa – Antek Małecki i Mikołaj Wejman . Partia ta zakończyła się remisem i jak się później okazało obaj zawodnicy stanęli na najwyższym stopniu podium zajmując  wspólnie pierwsze miejsce z dorobkiem 4,5 pkt.  z 5 partii , na trzecim miejscu turniej ukończył Adam Machoj. Jedyną grającą dziewczyną była Zuza Szyszka , która zastąpiła Pawła Wachowiaka. Okazja do rewanżu będzie już w maju podczas następnego turnieju dla klas VIII .

M-ce Nr Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Pkt. MBch. Bch. Wins Prog.
1 4 Małecki, Antoni 0 1000 4.5 6.00 12.00 4 13.5
1 7 Wejman, Mikołaj 0 1000 4.5 6.00 12.00 4 13.5